Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.)

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.)

Назва:
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,85 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Кравець Юрій Антонович
УДК 94 (477.5):316.343.6+63 “1890/1917”
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ
(90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Половець Володимир Михайлович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка,
завідувач кафедри українознавства і політології
кандидат історичних наук, доцент
Румянцев Станіслав Дісанович,
Луганський національний аграрний університет, доцент кафедри історії і українознавства
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра історії України
Захист відбудеться 29.03. 2007 р. о __11___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корпус 8, аудиторія 309.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А)
Автореферат розісланий 28.02. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Довжук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стабільність економіки, що визначає рівень добробуту населення, у значній мірі залежить від політики уряду у сфері сільського господарства. Аграрна реформа, яка проводиться у незалежній Україні, є необхідною складовою у загальному процесі модернізації економіки і має на меті реорганізацію всього агропромислового комплексу у відповідності з новими ринковими вимогами. Це надзвичайно складний процес, що супроводжується не лише позитивними досягненнями, але й великою кількістю негативних факторів, які знижують матеріальне становище сільського населення.
Зміни у сільському господарстві України протягом 90-х років ХХ – на початку ХХІ ст. багато в чому схожі зі змінами на селі кінця ХІХ – початку ХХ ст. Це, перш за все, стосується диференціації сільського населення, при якій виділявся прошарок сільських підприємців, надання відносної свободи господарювання на власній землі, введення у сільськогосподарське виробництво новітніх технологій, розроблених внаслідок науково-технічної революції, залежності від світового попиту на сільськогосподарську продукцію тощо. Загалом і в першому, і в другому історичних періодах зазначене було обов’язковим в умовах переходу до ринкових відносин. Тому врахування досвіду реформування аграрного сектору в Україні, зокрема впливу розвитку підприємництва на становище сільського господарства, є важливим на сучасному етапі.
Протягом кінця ХІХ – початку ХХ ст. вагомими кроками у переході Лівобережної України, яка знаходилася у складі Російської імперії, на шлях капіталістичного розвитку економіки, зокрема сільського господарства, стали селянська реформа 1861 р. та столипінська аграрна реформа, розпочата у 1906 р. За допомогою перетворень панівні класи намагалися ліквідувати деякі кризові явища, пов’язані з невирішеністю земельного питання, та запобігти революційним виступам селянства. Реформи сприяли поступовому переходу сільського господарства до ринкових відносин, в результаті якого з’явився новий тип ініціативних селян, котрі ставали підприємцями.
Розвиток підприємництва на Лівобережжі у період, що досліджується, дозволив сільськогосподарській сфері економіки постати на якісно новому рівні, відповідному до вимог того часу. Хоча цей процес загальмувала Перша світова війна, а потім революційні події 1917 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок