Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ / сторінка 3

Назва:
ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Основні положення дисертації, що складають предмет захисту:
- виявлені автором природно-географічні причини аварійності на трубопроводах; фактори активізації шкідливих процесів на трасах, прогноз-схема .їх розвитку;
- результати дослідження та аналізу геофізичної ситуації в порушених трубопроводами ПТК;
- методика розрахунку стійкості та якісної оцінки ПТК Українських Карпат щодо трубопровідного будівництва;
- рекомендації з оптимізації природних систем та ліквідації їх аварійно-небезпечних станів.
Практичне значення одержаних результатів. Досліджений механізм взаємодії гірських ландшафтних структур з магістральними трубопроводами і запропоновані карти поширення шкідливих процесів, стійкості ПТК щодо експлуатації трубопроводами. Розроблені ландшафтно-екологічні підходи до оптимізації порушених гірських територій можуть бути використані при проектувальних роботах і розробці заходів екологічної безпеки існуючих трас в межах Карпатського регіону.
Результати та матеріали дослідження можуть бути використані при реалізації “Державної програми розвитку Карпатського регіону України”.
Положення роботи використовуються в учбовому процесі при викладанні автором спецкурсу “Ландшафтний моніторинг”.
Особистий внесок здобувача полягає у проведенні протягом 1993-1997рр. польових (експедиційних та напівстаціонарних) і камеральних ландшафтних досліджень, спрямованих на вивчення впливу будівництва та експлуатації магістральних трубопроводів на гірські ландшафтні структури, встановленні тенденції динамічних явищ в порушених ПТК, оцінки можливості експлуатації та розробці рекомендацій щодо забезпечення екологічної безпеки території.
Апробація результатів дисертації. Основні результати наукових досліджень доповідались і обговорювались на VII з’їзді Українського географічного товариства (Київ, 1995), науково-практичній конференції “Проблеми становлення і функціонування новостворених заповідників” (Гримайлів, 1995), науково-практичній конференції “Екологічні передумови розвитку рекреації на Гуцульщині” (Яремче, 1996), науково-практичній конференції "Екологічна освіта та виховання" (Луцьк, 1996), науково-практичній конференції “Економіка та екологія” (Львів, 1997), міжнародній конференції “Landscape transformation in Europe” (Warsaw, 1996), на наукових семінарах кафедри фізичної географії та ін.
Публікації. По темі дисертації опубліковано 12 робіт загальним об’ємом 117 друкованих листків.
Обсяг і структура роботи. Дисертація викладена на 140 сторінках машинописного тексту. Складається з вступу, п’яти розділів, висновків, списку використаних джерел (159 найменувань), проілюстрована 36 рисунками, 9 таблицями, 4 додатками. Загальний обсяг дисертації 175 сторінок.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ПОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Аналіз ландшафтознавчих праць показує, що дослідження ролі і місця антропогенного фактору в ПТК ведеться в трьох наукових напрямках. До них відносяться: 1) антропогенне ландшафтознавство; 2) вчення про геотехнічні системи; 3) вчення про антропогенні модифікації ландшафтів. У першому і другому випадках провідна роль у формуванні і розвитку геокомплексів відводиться антропогенному початку, в третьому - природному. Всі три напрямки не виключають один одного, а розкривають з різних точок зору явища об'єктивної дійсності.
Проаналізувавши всі три наукові напрямки, можна констатувати, що траси трубопроводів являють собою антропогенно-модифіковані ПТК, які виникли в результаті антропогенного впливу (підготовки території до прокладання труби і її встановлення та функціонування). Трубопровід, а також його інфраструктура є тими антропогенними елементами ПТК, які з одного боку викликають його антропогенні зміни, а з другого боку виступають джерелом антропогенного забруднення. При цьому, як правило, виникають зміни - порушення, які досягають критичного розмаху і приводять до руйнування ПТК. В цьому контексті перед нами стоїть двоєдине завдання: 1) запропонувати такі підходи до проектування трас магістральних трубопроводів, які б дозволили уникнути деградації ПТК; 2) розробити механізми трансформації змін - порушень у зміни - відновлення, тобто наблизити порушені структури ПТК до вихідного стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок