Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ / сторінка 6

Назва:
ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В першу чергу, це стосується основних напрямків міграції речовинно-енергетичних потоків. Швидкість геофізичних та геохімічних процесів у порушених ПТК, в значній мірі, підпорядкована структурі та складу літогенної основи. Відновлення фітоценозів відбувається під спрямовуючим впливом давно існуючих зональних та азональних факторів, фітоценозів оточення. Процеси регенерації, формування і зміни стійкості порушених ПТК контролюються оточуючими ландшафтними системами.
АКТИВІЗАЦІЯ ШКІДЛИВИХ ПРИРОДНО-ГЕОГРАФІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В ЗОНАХ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ
Актуальність цієї проблеми в наші дні різко зростає. Стали частішими шкідливі, в деяких випадках катастрофічні явища, збільшилась їх руйнівна сила. Виконані ландшафтні дослідження показали, що часто причиною їх виникнення є порушення функціонування природних комплексів.
Досить різноманітним є вплив будівництва та експлуатації магістральних трубопроводів на гірські ландшафти. Змінюються умови поверхневого стоку, водного режиму, стійкості в присхилових масивах, що призводить до перебудови механізму схилових процесів. В умовах підвищеної кількості атмосферних опадів активізуються гравітаційні схилові процеси - обвальні, зсувні, ерозійні, перерозподіл поверхневого та підземного стоку.
Як показали матеріали дешифрування космо- та аерофотознімків та маршрутні дослідження траси газопроводів "Братерство", "Союз" та "Уренгой-Помари-Ужгород", сучасні зсувні вогнища локалізуються переважно на південно-західному макросхилі складчастої споруди Східних Карпат, де широко розвинуті схили древньозсувного генезису з характерними зсувними цирками, горбами спучування, ділянками дрібногорбистого древньозсувного рельєфу. Більшість древніх зсувів розташовані в нижній та середній частинах схилів річкових долин, деякі з них приурочені до водозбірних лійок річок та їх приток. Зсуви розміщуються як окремо, так і цілими групами, іноді займають весь схил на протязі декількох кілометрів.
Всі давньозсувні схили які задерновані і покриті лісом у віці від 50 до 150 років, є практично стійкими. Однак, підрізання схилу при будівництві полиць газопроводів, знищення рослинного покриву привело до порушення їх природної стійкості. Сучасні зсувні вогнища розміщуються в ПТК схилів крутизною 10-25 і переважно приурочені до похованих балок корінних порід, іноді вони локалізуються в тілі древніх зсувів.
Часто зсуви виникають у раніше зміщених пухких породах і насипних грунтах полиць, при цьому переважно вони мають великі розміри і називаються опливинами.
Внаслідок дешифрування космо- і аерофотознімків та маршрутного дослідження газопроводів "Братерство", "Союз" та "Уренгой-Помари-Ужгород" було виявлено біля 140 зсувів та опливин, що знаходяться в різних стадіях зсувного циклу. Більшість із них перейшло в активну фазу під час проведення будівельних робіт.
Ландшафтні дослідження показали, що внаслідок діяльності водних потоків в насипних грунтах полиць розвивається ціла серія повздовжніх і поперечних промоїн глибиною 1,4-4,0 м і шириною 2,0-4,0 м.
В результаті проведених ландшафтних досліджень на тестовій ділянці "Ілемка" зроблено висновок, що головну роль при активізації шкідливих природно-географічних процесів в зонах трас магістральних трубопроводів відіграють літогенні закономірності. Прослідковується чітка приуроченість цих процесів до літогенетичних стрій. Зокрема, для стрій, складених тонкоритмічним флішем Лоп'янецької, Нижньоменілітової та Бистрицької світ характерна активізація зсувних та ерозійних процесів; для стрій, складених грубошаруватим флішем сірих пісковиків Ямненської та Вигодської світ - зсування окремих блоків, та кам'яні розсипи.
При розробці прогнозу шкідливих процесів, що активізувалися в результаті будівництва та експлуатації магістральних трубопроводів, на прогнозній карті ми обмежились зображенням контурів стрій, які об‘єднують значні за розмірами смуги ПТК в межах висотних місцевостей, підурочища і урочища яких розвиваються на літологічно однорідних гірських породах.
В межах стрій одного виду спостерігаються певні за набором і характером прояву шкідливі процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок