Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ / сторінка 8

Назва:
ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Проведені нами ландшафтні дослідження на різних морфологічних рівнях дозволяють наблизитись до вирішення цієї проблеми.
Взаємодія трас магістральних трубопроводів з природними територіальними комплексами піднімає проблеми, які можемо об’єднати в три групи: 1) вибір місця прокладання магістрального трубопроводу та врахування необхідності створення під‘їздних шляхів; 2) технологія прокладання трубопроводу; 3) вибір комплексу природоохоронних заходів. Аналізуючи різні методики та принципи проектування (Новиков, Шор, 1982; Бородавкин, Ким, 1976; Телегин и др., 1988; Roth, 1981; Mrass, 1982 та ін.), а також результати проведених нами ландшафтних досліджень вздовж трас магістральних трубопроводів в Українських Карпатах, ми прийшли до висновку, що виявлення спеціальних коридорів є одним з оптимальних методів вибору майбутньої траси. Саме вздовж таких коридорів потрібно прокладати траси, зводячи до мінімуму порушення всіх компонентів гірського ландшафту.
На нашу думку, необхідне впровадження у проектування ландшафтного принципу територіальної диференціації, суть якого в тому, що різні ПТК, які знаходяться в межах траси потребують різних комплексів природоохоронних заходів в залежності від їх ролі в збереженні екологічної стабільності території.
Серед природоохоронних заходів пов'язаних з існуючими трубопровідними системами пропонуємо:
а)врегулювання горизонтальних водних потоків в межах траси з використанням спрямовуючих стінок для роздріблення потоків в межах самих ПТК і спрямування їх в найбільш стійкі природні єдності;
б)застосування дугоподібних спрямовуючих стінок з конусним укріпленням для недопущення утворення шлейфів виносу змитого твердого матеріалу і вологи на
перетині схилів різної крутизни та поворотів труби;
в)встановлення підпірних залізобетонних стінок в місцях активізації старих та утворення нових зсувів, обвалів та осипищ;
г)проведення диференційованої вирубки пошкодженого деревостану, враховуючи типологічні властивості ПТК, разом з одночасним лісонасадженням, яке б відігравало буферну, захисну функції та ін.
Навіть при успішному врахуванні вище згаданих пропозицій та рекомендацій, мінімальної шкоди ПТК у наступні роки зазнають тільки тоді, коли буде організована спеціальна служба спостереження і контролю як за трубопровідними системами, так і за всіма компонентами вздовж траси. Таке завдання можна виконати, організувавши поточний та оперативний ландшафтний моніторинг, методика якого розроблена А.В.Мельником та Г.П.Міллером (1993). В рамках цих підсистем ландшафтного моніторингу повинні проводитись щоденні спостередення за станом трубопроводу та оточуючими його ПТК, використовуючи при цьому різноманітну техніку та сучасні прилади, аерофото- та космознімання території.
Ми вважаємо, що вирішенням вказаних питань вся проблема не вирішується, але разом з тим застосування розроблених рекомендацій, на нашу думку, дозволить суттєво покращити існуюче положення у взаємодії магістральних трубопроводів із ПТК.
ВИСНОВКИ
1. Українські Карпати відзначаються надзвичайно високою насиченістю трубопровідними системами, які завдяки складності природних умов, специфічній технології будівництва та експлуатації, транспортуванню шкідливих речовин, а також виходів у ряді випадків за межі 20-річної відмітки гарантійної надійності є аварійно небезпечними і завдають значної шкоди ландшафтним структурам.
2. Ландшафтознавча наука володіє високим науково-практичним потенціалом для вирішення проблеми гармонійного співіснування природи і закладеного в її середовище трубопроводу. Можливості ландшафтного підходу до аналізу сучасного стану трас та розробки і впровадження запобіжних заходів є надзвичайно великими, а тому стали предметом дисертаційного дослідження автора.
3.Ландшафтні дослідження на семи тестових ділянках ("Тисів", "Вишків", "Пасєка-1,2,3", "Ілемка", "Вільшанка") дозволили встановити морфологічну структуру на рівні фацій, (під-)урочищ, та стрій гірських ландшафтів: низькогірно-скибового, середньогірно-скибового, середньогірно-полонинського, низькогірно-стрімчакового.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок