Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

Назва:
ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ
Біланюк Володимир Іванович
УДК 911.2:551.4
ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ
НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ
11.00.01- фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ - 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівському державному університеті ім. Івана Франка.
Науковий керівник - кандидат географічних наук, доцент
Пенлін Валерій Миколайович
Львівський державний університет ім. Івана Франка
Офіційні опоненти: - доктор географічних наук, професор
Гродзинський Михайло Дмитрович,
Київський університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри
- кандидат географічних наук, доцент
Денисик Григорій Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет
Провідна установа - Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича, географічний факультет, м. Чернівці
Захист відбудеться 20 квітня 1999 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.02 Інституту географії НАН України за адресою: Киів-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України, 252034, Киів-34, вул. Володимирська, 44.
Автореферат розісланий 20 березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.г.н., ст.н.с. Передерій В. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією із найважливіших загальнонаукових проблем сьогодення в т.ч. географічної науки є вивчення наслідків різноманітного впливу господарської діяльності людини на навколишнє природне середовище. З кожним роком гострота проблеми збільшується. Особливо це стосується гірських територій, як найбільш чутливих до антропогенних порушень природних територіальних систем.
В мозаїці ландшафтної різноманітності Землі гори займають особливе положення. Приблизно для 20% населення світу вони є середовищем проживання. Біля 40% населення у своїй життєдіяльності так чи інакше залежить від природних ресурсів гір, а також знаходиться під постійною загрозою катастрофічних явищ, що в них зароджуються. В той же час різні засоби та інтенсивність освоєння і використання гірських територій загострюють екологічну ситуацію в них.
Значної шкоди ландшафтам Українських Карпат завдають магістральні газо- та нафтопроводи. Різноманітність форм негативного впливу магістральних трубопроводів на природу обумовлюється складністю гірських територій, застосуванням різних конструктивних схем і технологій будівництва, транспортуванням шкідливих для навколишнього середовища речовин.
Вплив будівництва та експлуатації транспортних систем на природні територіальні комплекси (ПТК) можна охарактеризувати в двох аспектах: 1)вплив в ході будівництва (технологія будівництва магістральних трубопроводів на сучасному етапі завжди супроводжується досить сильним втручанням в ПТК);
2)вплив під час експлуатації трубопроводів, де можна розрізнити вплив самих трубопроводів і вплив шкідливих речовин (при викидах), що ними транспортуються.
В останні десятиріччя територія Українських Карпат стала ареною швидкого розвитку трубопровідного транспорту. Гірські ландшафти перетинають декілька магістральних трубопроводів: газопроводи - “Союз”, “Братерство”, “Прогрес”, “Уренгой-Помари-Ужгород”; нафтопровід ”Дружба”; етиленопровід “Калуш-Тисаварош” та ін.
Магістральні трубопроводи прокладені в Українських Карпатах містять всі можливі недоліки. За насиченістю трубопровідними системами Українсько-Карпатський коридор немає аналогів: 2тис.км трас при ширині гірської системи 100км і довжині до 280км.
Однією із найсерйозніших проблем експлуатації магістральних трубопроводів є їх аварійність. Серйозні аварії в Башкирії, Татарстані, а також в Івано-Франківській та Закарпатській областях на Україні протягом останніх років - далеко не повний їх перелік. Є підстави стверджувати, що їх кількість буде невпинно зростати, а регіону Карпат у найближчому майбутньому загрожують значні катастрофи. Надійність експлуатації трубопроводів, згідно проекту, складає 20 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ ТРАС МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ НА ГІРСЬКОКАРПАТСЬКІ ЛАНДШАФТНІ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок