Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ТРОЇЦЬКО-ІЛЛІНСЬКИЙ МОНАСТИР: історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність (друга половина XVII-XVIII ст.)

Загрузка...

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ТРОЇЦЬКО-ІЛЛІНСЬКИЙ МОНАСТИР: історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність (друга половина XVII-XVIII ст.)

Назва:
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ТРОЇЦЬКО-ІЛЛІНСЬКИЙ МОНАСТИР: історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність (друга половина XVII-XVIII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,24 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
Акименко Ірина Миколаївна
УДК 271+ 94(477.51)
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ТРОЇЦЬКО-ІЛЛІНСЬКИЙ МОНАСТИР:
історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність
(друга половина XVII-XVIII ст.)
спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства і політології Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ПОЛОВЕЦЬ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ,
Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри українознавства
і політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ЯКОВИЧ,
Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, професор кафедри історії України
кандидат історичних наук
ПОСОХОВА ЛЮДМИЛА ЮРІЇВНА,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, доцент кафедри історії України
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра історії
України, Міністерство освіти і науки (м. Донецьк)
Захист відбудеться 9 квітня 2004 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 051.10 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою : 61077, м.Харків, площа Свободи, 4, ауд. IV-65
 
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи,4)
Автореферат розісланий 2 березня 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
Загальна характеристика роботи
 
Актуальність дослідження визначається потребами відтворення особливостей розвитку історії української православної церкви та її інституцій. Повернення до релігійної спадщини України, як одного з основних елементів нашої історії, засвідчує, що нині існують нез’ясовані наукові проб-леми, пов’язані з православними монастирями. Переживаючи складну еволюцію свого минулого, монастирі упродовж тривалого часу були вагомими чинниками політичного, економічного і ду-ховного розвитку суспільства, формування його наукового і культурного потенціалу. У цьому контексті заслуговує на увагу їх роль у відродженні національної пам’яті народу, загальному економічному піднесенні, а також у подальшому розвитку літописання, освіти, книгодрукування, живопису, архітектурного будівництва. Завдяки православним обителям інтелектуальний потен-ціал Лівобережної України складався переважно з церковних діячів, які внесли вклад у національ-не відродження. Разом з тим інтереси монастирів при ствердженні своїх позицій в суспільстві не завжди співпадали з прагненнями інших верств населення, що в свою чергу приводило до нега-тивних проявів, зокрема, до звуження їх потенціалу, кризового стану в суспільно - політичному житті країни та з часом знайшло свій прояв у секуляризаційній реформі 1786 р. Один з найстаріших та найвпливовіших монастирів України - Чернігівський Троїцько-Іллінський упро-довж тривалого періоду відігравав визначну роль в історичному розвитку як Чернігівщини, так і всієї Лівобережної України. Його внесок у ствердження православ’я в українських землях був вагомим, а широкий спектр напрямків діяльності потребує грунтовного дослідження, яке сприя-тиме подальшому православно-церковному та національному відродженню.
Об’єктом дослідження є Чернігівський Троїцько-Іллінський монастир як один з осередків релігійного, суспільно-політичного, економічного та культурного розвитку Лівобережної України XVII-XVIII ст.
Предметом дослідження є історія розвитку Чернігівської Троїцько-Іллінської обителі, його господарська та культурно просвітницька діяльність у другій половині в XVII-XVIII ст.
Хронологічні межі дослідження охоплюють період діяльності Троїцько-Іллінського монас-тиря в другій половині XVII-XVIII ст. Для поглибленого розкриття процесу історичного розвитку нижня хронологічна межа іноді зміщується до існування Іллінського монастиря в ХІ ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ТРОЇЦЬКО-ІЛЛІНСЬКИЙ МОНАСТИР: історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність (друга половина XVII-XVIII ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок