Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
ПАСКЕВСЬКА ЮЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 159.946.3:[378.9:159.9-007.2]
ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному університеті МОН України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Шевченко Наталія Федорівна,
Запорізький національний університет,
кафедра практичної психології, доцент
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук,
старший науковий співробітник
Піроженко Тамара Олександрівна,
Київський міжнародний університет МОН
України, кафедра психології, завідувач
 
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Панок Віталій Григорович,
Український науково-методичний центр
практичної психології і соціальної роботи
Міністерства освіти і науки України, директор
Провідна установа: Харківський національний університет імені
В.Н.Каразіна МОН України, кафедра прикладної
психології, м.Харків.
Захист відбудеться “ 5 ” липня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Панківська, 2.
Автореферат розіслано “ 2 ” червня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Андрієвська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний стан розвитку психологічної науки та практики гостро ставить проблему необхідності вдосконалення змісту, форм й методів професійної підготовки майбутніх практичних психологів. Проте реалізація завдань фахового вдосконалення майбутніх психологів наштовхується на певні труднощі. У працях, які присвячені професійному становленню психолога, не розроблені теоретичні принципи, відсутнє цілісне уявлення про особистість професіонала, про фактори, які впливають на його перебіг. У цьому контексті О.Ф.Бондаренком ставиться питання про те, як готувати психологів-практиків так, щоб вони були спроможні надати реальну психологічну допомогу, а не просто експлуатувати інтерпретаційні можливості психіки. Тому завдання вдосконалення фахової підготовки майбутніх психологів як суб’єктів професійної діяльності перетворюється на одну з найбільш актуальних психологічних й соціальних проблем.
В останні роки проблемі підготовки практичного психолога у закладах вищої педагогічної освіти приділяється значна увага провідних українських науковців (О.Ф.Бондаренко, Ж.П.Вірна, Л.В.Долинська, Л.М.Карамушка, С.Д.Максименко, Е.Л.Носенко, Н.І.Пов’якель, Н.В.Пророк, В.А.Семиченко, Л.Г.Терлецька, Н.В.Чепелєва, Т.С.Яценко). У сферу активного вивчення входить: розробка освітньо-кваліфікаційної характеристики сучасного психолога (С.Д.Максименко); формування професійної компетентності в процесі підготовки психолога-практика (Н.В.Чепелєва); використання діалогічно–орієнтованого підходу в системі підготовки практичних психологів (Н.І.Пов’якель, Н.В.Чепелєва), перебудова змісту, форм й методів навчального процесу (С.Д.Максименко, Н.В.Чепелєва), виокремлення вимог до особистості психолога (О.Ф.Бондаренко, Л.В.Долинська, В.Г.Панок, Н.В.Пророк, О.П.Саннікова), використання активних та інтеракційних методів навчання, різноманітних тренінгів (С.В.Васьковська, П.П.Горностай, Т.С.Яценко).
Визначальною умовою успішного здійснення професійної діяльності практичного психолога є мовленнєве спілкування, яке розгортається як центральна, спеціально організована складова консультативного процесу. Всі основні види роботи психолога здійснюються, у кінцевому результаті, через організацію мовлення як знаряддя професійної діяльності. Проте накопичений на сьогодні в науковій психології матеріал не дає вичерпних відповідей на такі, наприклад, питання: Як практичному психологу досягти ефективного мовленнєвого впливу?, Якими є особливості мовленнєвої діяльності психолога у професійній комунікації?, тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок