Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ КЕРУВАННЯ СИСТЕМОЮ „ОПЕРАТОР-АСУ” З УРАХУВАННЯМ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПЕРАТОРА

МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ КЕРУВАННЯ СИСТЕМОЮ „ОПЕРАТОР-АСУ” З УРАХУВАННЯМ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПЕРАТОРА

Назва:
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ КЕРУВАННЯ СИСТЕМОЮ „ОПЕРАТОР-АСУ” З УРАХУВАННЯМ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПЕРАТОРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЦИВІЛЬСЬКИЙ ФЕДІР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 681.32
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ КЕРУВАННЯ СИСТЕМОЮ „ОПЕРАТОР-АСУ” З УРАХУВАННЯМ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПЕРАТОРА
05.13.06 - автоматизовані системи управління і прогресивні
інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон — 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Шеховцов Анатолій Вікторович, доцент кафедри інформаційних технологій Херсонського національного технічного університету.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор Бідюк Петро Іванович, професор кафедри математичних методів системного аналізу Інституту прикладного і системного аналізу Національного технічного університету України (КПІ), м. Київ;
доктор технічних наук, професор Шарко Олександр Володимирович, професор кафедри загальної та прикладної фізики Херсонського національного технічного університету.
Провідна установа: | Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, кафедра АСУ. Міністерство освіти і науки України,
м. Харків.
Захист відбудеться “03” Липня 2006р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.01 у Херсонському національному технічному університеті, за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24, корп. 1, ауд. 223.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського національного технічного університету, за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24, корп. 1.
Автореферат розісланий “02” червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Костін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток інформаційних технологій, підвищення ступеня автоматизації і відповідний перерозподіл функцій між людиною і технікою поки не привели, а десь і загострили проблему взаємодії людини-оператора із системою управління. Потреба досліджень й розробки в області організації взаємодії операторів, диспетчерів і т.д. з технічними засобами, що автоматизують роботу об'єктів управління являється актуальними останнім часом. При цьому техніка в більшому ступені повинна впливати на оператора, диспетчера з погляду підтримки його адекватного робочого стану.
Разом з тим необхідно відзначити, що на характер і рівень реалізації діяльності оператора значною мірою впливають зовнішні і внутрішні умови, в яких вона протікає. Важливе місце в дослідженні діяльності операторів займає вивчення впливу різних об'єктивних і суб'єктивних явищ, що складають ці зовнішні і внутрішні умови.
Проблему взаємодії людини-оператора з технічними системами і керування такою біотехнічною системою в різні роки досліджували вітчизняні і закордонні вчені: Б.Ф.Ломов, В.Ф.Венд, В.М. Глушков, В.В.Павлов, В.І.Скурихин, П.К. Анохін, В.Є. Ходаков, Є.Г. Петров, J.I. Elkind., D.C. Miller, T.B. Sheridan та ін. Слід відзначити, що важливою частиною досліджень, що проводяться в даному напрямку, стали закінчені розробки з підтримки прийняття рішень у рамках АСУ, однак, у роботах не достатньо враховувався вплив усіх факторів: зовнішнього середовища, стан устаткування, людський фактор із усією гамою впливів на нього з навколишнього середовища. Необхідність урахування усіх факторів, що впливають на автоматизовану систему й оператора, і моделювання наступної роботи АСУТП із метою підвищення ефективності й визначило актуальність даного дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках науково-дослідних робіт, що проводяться на кафедрі “Інформаційних технологій” Херсонського національного технічного університету, відповідно до планів Міністерства освіти і науки України.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі інформаційних технологій Херсонського національного технічного університету в рамках держбюджетної теми, реєстр. №0105U000950 та “Договору про науково-технічне співробітництво” від 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ КЕРУВАННЯ СИСТЕМОЮ „ОПЕРАТОР-АСУ” З УРАХУВАННЯМ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПЕРАТОРА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок