Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ швидкОДІЮЧИХ АДАПТИВНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ДЛЯ ЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ

Загрузка...

СИНТЕЗ швидкОДІЮЧИХ АДАПТИВНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ДЛЯ ЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ

Назва:
СИНТЕЗ швидкОДІЮЧИХ АДАПТИВНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ДЛЯ ЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Петрова Роксана Вадимівна
УДК 681.513
СИНТЕЗ швидкОДІЮЧИХ АДАПТИВНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ДЛЯ ЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ
 
05.13.03 - системи та процеси керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Руденко Олег Григорович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, завідувач кафедри ЕОМ.
Офіційні опоненти:–
доктор технічних наук, професор Авраменко Валерій Павлович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри інформаційно-управляючих систем;–
кандидат технічних наук, доцент Бобух Анатолій Олексійович, Харківська державна академія міського господарства, доцент кафедри теплохолодопостачання.
Провідна установа – Національний технічний університет України “КПІ” (кафедра технічної кібернетики), Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “_22_”_ червня___2004 р. о _15-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий “_19_”_червня_2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В
.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний рівень технічного і технологічного розвитку промисловості висуває нові вимоги до автоматизованих систем керування технологічними процесами, системами і комплексами, найважливішими з яких є ефективність керування, вартість, надійність, інваріантість до конкретного типу об'єкта.
Проблема синтезу ефективної системи керування являє собою досить складну задачу внаслідок того, що реальні процеси характеризуються високим ступенем апріорної невизначеності як щодо властивостей досліджуваного об'єкта, так і щодо умов його функціонування. Ці труднощі істотно зростають, якщо характеристики об'єкта змінюються в часі.
Розробка систем керування динамічними об'єктами містить такі етапи: синтез математичного опису (ідентифікацію) об'єкта; розрахунок параметрів регулятора; програмну і технічну реалізацію регулятора. Причому ефективність створюваної системи керування значною мірою залежить від якості отриманої математичної моделі. Внаслідок того, що практично всі реальні об'єкти потребують врахування їхніх динамічних властивостей, як математичний опис використовуються інтегральні, диференціальні або різницеві рівняння, причому найбільш розповсюдженим і зручним є опис у формі простору станів.
У зв'язку з цим у сучасній теорії та техніці керування інтенсивно розвивається напрямок, пов'язаний з конструюванням адаптивних спостерігачів (АС), призначених для спільного оцінювання невідомих параметрів і стану динамічних систем.
Однак існуючі методи й алгоритми оцінювання здебільшого є досить складними.
Актуальність теми. Як уже відзначалося, ефективність системи керування в значній мірі залежить від використаної в цій системі математичної моделі досліджуваного об'єкта, яка, з одного боку, повинна адекватно відбивати властивості об'єкта, а з іншого – бути простою та зручною в застосуванні. Популярність використання моделей, що описують об'єкт у просторі стану, пояснюється наявністю сильно розвинутої теорії диференціальних рівнянь, великою кількістю ефективних алгоритмів вирішення таких рівнянь, а також досить простою реалізацією відповідних різницевих схем на обчислювальних засобах.
Однак на практиці нерідкі випадки, коли ефективність того або іншого алгоритму різко знижується через відсутність достатньої кількості інформації, необхідної для його реалізації. На швидкодію, а при несприятливих умовах і на працездатність відомих алгоритмів істотно впливають умови функціонування досліджуваного об'єкта, відсутність інформації про вид розподілу перешкод і збурювань, про характер дрейфу параметрів тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СИНТЕЗ швидкОДІЮЧИХ АДАПТИВНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ДЛЯ ЛІНІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок