Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування стратегії інноваційного розвитку КОКСОХІМІЧНИХ підприємств

Загрузка...

Формування стратегії інноваційного розвитку КОКСОХІМІЧНИХ підприємств

Назва:
Формування стратегії інноваційного розвитку КОКСОХІМІЧНИХ підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,24 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ІНДУСТРІАЛЬНИХ
ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ НАН УКРАЇНИ
ТИШЕНКО ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 65.011.8.(043.3)
Формування стратегії інноваційного розвитку КОКСОХІМІЧНИХ підприємств
Спеціальність 08.00.04 – економіка і управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України. |
Науковий керівник: |
кандидат економічних наук, професор
Афанасьєв Микола Васильович,
Харківський національний економічний університет,
проректор.
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Алексєєв Ігор Валентинович,
Національний університет „Львівська політехніка”,
завідувач кафедри фінансів; |
кандидат економічних наук, доцент
Лепа Роман Миколайович,
Інститут економіки промисловості НАН України,
завідувач відділу проблем моделювання економічних систем. |
Захист відбудеться “ 30 ” листопада 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.251.01, у Науково-дослідному центрі індустріальних проблем розвитку НАН України за адресою: 61002 м. Харків, площа Свободи 5, під’їзд 7, поверх 8. |
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України за адресою: 61002 м. Харків, площа Свободи 5, під’їзд 7, поверх 8. |
Автореферат розісланий 29 жовтня 2007 р. |
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
І. М. Волик |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність значного підвищення рівня конкурентоспроможності сучасних вітчизняних підприємств вимагає від них впровадження інновацій в практичну діяльність, що можливе лише за рахунок заздалегідь поміркованої та довгострокової політики. Не дивлячись на достатньо велику кількість наукових праць у галузі забезпечення перебігу інноваційного процесу, сучасна економічна наука не дає готових рекомендацій щодо формування стратегій інноваційного розвитку підприємств, хоча засади для вирішення цієї проблеми вже існують. У свою чергу, вітчизняні підприємства, у тому числі й коксохімічні, залишаються сьогодні не достатньо сприйнятливими до наявних розробок у галузі формування стратегії інноваційного розвитку.
Для вирішення зазначеної проблеми необхідно вдосконалити теоретико-практичні засади формування стратегії інноваційного розвитку на підприємствах. Зокрема, слід звернути увагу на те, що ефективність реалізації такої стратегії залежить від аналізу інноваційного середовища та потенційних можливостей підприємств, який повинен обґрунтувати управлінські рішення щодо вибору стратегії інноваційного розвитку та програми її реалізації. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на підвищення інноваційної складової виробництва вітчизняних підприємств, а значить і рівня їх конкурентних переваг.
Теоретичні основи формування стратегії підприємства детально розглянуто в роботах таких учених, як І. Ансофф, І. Булєєв, О. Виханський, В. Герасимчук, Р. Каплан, Б. Карлоф, Ж.-Ж. Ламбен, А. Наливайко, Д. Нортон, В. Пономаренко, М. Портер, О. Тищенко, Р. Фатхутдинов, О. Ястремська та ін. Наукові основи інноваційного розвитку, зокрема його стратегічних аспектів, представлені в роботах І. Алексєєва, А. Воронкової, А. Гриньова, В. Гриньової, І. Гуркова, П. Друкера, М. Кизима, Н. Круглової, Р. Лепи, Б. Твіса та ін.
Подальше поглиблення теоретичних і методичних досліджень у цій сфері пов’язане з уточненням категоріального апарату стратегії інноваційного розвитку, класифікації даних стратегій; обґрунтуванням методів визначення напрямків галузевого розвитку; розробкою методичних підходів до аналізу інноваційного середовища; розробкою методичних рекомендацій щодо вибору програми інноваційних змін, які враховуватимуть особливості коксохімічної промисловості.
Недостатня розробленість багатьох аспектів означених проблем, а також їх теоретичне та практичне значення зумовили вибір теми і актуальність дисертаційної роботи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Формування стратегії інноваційного розвитку КОКСОХІМІЧНИХ підприємств

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок