Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ефективність управління комунальною власністю на базі впровадження оціночної діяльності (на прикладі міст Одеської області)

ефективність управління комунальною власністю на базі впровадження оціночної діяльності (на прикладі міст Одеської області)

Назва:
ефективність управління комунальною власністю на базі впровадження оціночної діяльності (на прикладі міст Одеської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СМЕНТИНА Наталія Валентинівна
УДК: 332.012.334 (049.3)
ефективність управління комунальною власністю
на базі впровадження оціночної діяльності
(на прикладі міст Одеської області)
Спеціальність 08.02.03. –
Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації планування та регулювання економіки Одеського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Ковальов Георгій Іванович,
Одеський державний економічний університет,
доцент кафедри організації планування
та регулювання економіки.
Офіційні опоненти:    доктор економічних наук, професор
Мельник Алла Федорівна,
Тернопільський державний економічний університет,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри державного і муніципального управління;
кандидат економічних наук, доцент
Кусик Наталія Львівна,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
доцент кафедри економіки та управління.
Провідна установа:    Державна установа “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, відділ досліджень розвитку та регулювання фінансових ринків, м. Київ.
Захист відбудеться “23” червня 2006 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий “18” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.І. Ковальов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з найактуальніших на сьогодні проблем серед комплексу економічних питань держави є проблема формування та розвитку муніципальної економіки. Передусім це пов’язано з упровадженням в Україні інституту місцевого самоврядування, внаслідок чого міста, села, селища отримали можливість проводити більш незалежну від центру економічну політику. Але водночас більша самостійність у проведенні соціально-економічної політики вимагає від органів місцевої влади необхідності максимально спиратися на власні сили, можливості та ресурси. А для цього слід створювати та розвивати власну матеріально-фінансову базу, якою, згідно з Конституцією України, є комунальна власність.
У наш час для органів місцевого самоврядування надзвичайно важливим завданням на шляху створення та розвитку власної матеріально-фінансової бази є здійснення позитивних перетворень в управлінні власністю територіальних громад. В Україні досі триває процес реформування комунальної власності. Постійно змінюється її склад одночасно за рахунок двох процесів: по-перше, шляхом продажу та приватизації комунального майна, по-друге, – прийняття чи придбання в комунальну власність нових об’єктів. Внаслідок цього повинна сформуватися оптимальна в кількісному та якісному вимірах комунальна власність, яка дійсно стане матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування, забезпечить ефективне функціонування та розвиток міського господарства.
Процес оптимізації складу комунальної власності неминуче пов'язаний з необхідністю визначення її вартості, адже об'єктивна оцінка майна є основою розумного управління ним. Вона дозволяє визначити найкращу стратегію та варіант раціонального його використання, підвищити ефективність поточного управління ним. Саме тому сьогодні питання про оцінювання об'єктів комунальної власності, що продаються, приватизуються, здаються в оренду або стосовно яких органами місцевого самоврядування приймається інше управлінське рішення, набувають все більшого значення. Відсутність такої вартості, яка б враховувала, зокрема, потенційну ефективність, перспективи подальшого використання об’єктів, є сьогодні головною перешкодою на шляху до ефективного управління власністю територіальних громад.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ефективність управління комунальною власністю на базі впровадження оціночної діяльності (на прикладі міст Одеської області)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок