Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЗА ДОКІЇ ГУМЕННОЇ (ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)

Загрузка...

ПРОЗА ДОКІЇ ГУМЕННОЇ (ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)

Назва:
ПРОЗА ДОКІЇ ГУМЕННОЇ (ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОЛОМІЄЦЬ Олена Вікторівна
УДК 82 – 3 (477) (Гуменна)
ПРОЗА ДОКІЇ ГУМЕННОЇ
(ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ
ОСОБЛИВОСТІ)
10.01.01. – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої української літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Семенюк Григорій Фокович,
директор Інституту філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
новітньої української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Клочек Григорій Дмитрович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка, ректор,
завідувач кафедри української літератури та журналістики
кандидат філологічних наук, доцент
Савченко Ірина Віталіївна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, доцент кафедри української літератури
Провідна установа: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться “ 13 ” квітня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “9” березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. Історія новітньої української літератури знаменна тим, що в “материкову” літературу повертаються із забуття імена талановитих митців, які створювали духовні скарби за межами Батьківщини, в еміграції, і котрих через політичну нещадність та беззаконня тоталітарного режиму було викреслено з національного культурного життя – репресовано, розстріляно, вигнано з батьківської землі. Тому актуальність дослідження полягає, насамперед, у поверненні в історію української культури забутого імені Докії Гуменної, чим доповнюється також і цілісність художньої панорами вітчизняної еміграційної прози, з’ясовуються тематичні та жанрово-стильові особливості творчого набутку письменниці, місце її творчості в мистецькому просторі рідного письменства. Літературна спадщина Докії Гуменної багата на різноманітну тематику, живі людські характери та носить “українську ідею”, яка не втратила актуальності й сьогодні. Потребує ґрунтовного вивчення також історико-літературний, суспільно-політичний та філософський контекст, в атмосфері якого працювала письменниця. Вся спадщина Докії Гуменної сьогодні актуальна в сенсі науковому, назріла необхідність увиразнити її творчий профіль на тлі української прози ХХ століття, з’ясувати конкретний внесок митця в її розвиток, а відтак і уточнити важливі моменти закономірностей українського літературного процесу в цілому.
Навесні 1992 року журнал “Україна” під рубрикою “Бібліотечка “України” почав друкувати уривки з щоденників і книжок Докії Гуменної. Вступним словом до цієї публікації була стаття А. Погрібного “Повернення Докії Гуменної”, яка відкрила “материковій” Україні одне із замовчуваних офіційною радянською критикою імен. Так розпочалося знайомство з творчим доробком письменниці, але й до сьогодні її книжки маловідомі на Батьківщині. Від початку 40-х рр. ХХ століття в Україні не було опубліковано жодного твору Докії Гуменної, ані статті про неї. І це тоді, коли художній доробок письменниці становить цілу бібліотеку – 23 книжки, високо оцінених літературною еміграцією.
“Якою ж бідною на справжні здобутки постає, – пише Ю. Шерех, – наприклад, наша вітчизняна проза 1940-х років, якщо не брати до уваги письменників-вигнанців.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОЗА ДОКІЇ ГУМЕННОЇ (ПРОБЛЕМНО-ТЕМАТИЧНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок