Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення надійності роботи дренажних трубопроводів АЕС

Загрузка...

Підвищення надійності роботи дренажних трубопроводів АЕС

Назва:
Підвищення надійності роботи дренажних трубопроводів АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,05 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДАВАЙ САМІР НАЗІРОВИЧ
УДК 621.165.51:536.24
Підвищення надійності роботи дренажних
трубопроводів АЕС
Спеціальність 05.14.14 - Теплові та ядерні енергоустановки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ОДЕСА – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному політехнічному уні-верситеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Кіров Володимир Степанович,
доцент кафедри АЕС Одеського
державного політехнічного університету
Офіційні опоненти:
1. Доктор технiчних наук, професор Сурін Сергій Модестович,
професор кафедри парових котлів та атомних енергетичних установок Одеської державної морської академії.
2. Кандидат технічних наук, доцент Буз Василь Миколайович, доцент кафедри систем терморегулювання Одеської державної академії холоду
Провідна установа Національний технічний університет України “Київський
політехнічний інститут”, м. Київ.
Захист відбудеться 13 вересня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04 в Одеському державному полі-
технічному університеті за адресою: 65044, м.Одеса, пр.Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського
державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий “____”_________2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Кравченко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В розробках проектів атомних електростанцій основна увага звертається на питання надійності роботи атомного реактора та обладнання першого контура АЕС. Проте, багаторічний досвід експлуатації АЕС показує, що значна доля витрат часу при виробництві електроенергії на АЕС спричиняється неспрацьовуванням обладнання другого контура, в якому не останнє місце займає пошкодження трубопроводів. До них слід віднести корозійні та ерозійні зношування трубопроводів, тріщини та обриви, зумовлені втомленістю матеріалу та вібраціями трубопроводів. Тому оптимізація конструктивних характеристик трубопроводів є важливим резервом поліпшення роботи турбоустановок. Запропоновано багато конструкторських поліпшень умов роботи трубопроводів. Але недостатнє опрацювання цих проектів та їх зостосування до конкретних умов АЕС загальмовує їх реалізацію на атомних станціях.
У дисертаційній роботі розглядаються питання охолодження конденсату нагрівальної пари з метою усунення джерела вібрації дренажних трубопроводів і підвищення надійності їхньої роботи, розглянуто декілько можливих схем охолодження з погляду мінімізації зниження ККД установки.
Усе вище викладене робить проблему стабілізації режимів роботи дренажних трубопроводів регенеративної системи турбоустановок АЕС дуже актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до Національної програми України “Критичні технології”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 310 від 16.05.1994, та держбюджетної науково-дослідної роботи № 328-42 “Допоміжне обладнання пароводневого тракту турбоустановок АЕС”.
Мета дослідження. Метою роботи є розробка схем охолоджування конденсату дренажних трубопроводів АЕС; дослідження стійкості сумісної роботи системи регулювання рівня конденсату і системи подачі холодної води в дренажні трубопроводи.
Об'єкт дослідження – це дренажні трубопроводи системи регенеративного підігрівання живильної води турбоустановок АЕС, в яких внаслідок скипання конденсату гріючої пари виникають вібрації, що призводять до їх руйнування.
Предметом дослідження являються теплогідравлічні процеси, що протікають в дренажних трубопроводах при скипанні конденсату гріючої пари, охолоджування конденсату в них з метою усунення причин вібрації і підвищення на цій основі їх надійності.
Методи дослідження. В роботі розглянуті різні схеми охолоджування конденсату і розрахунковим шляхом вибрані оптимальні з точки зору мінімального зниження ККД установки. Використовувалися стаціонарні балансові рівняння для потоків маси і енергії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Підвищення надійності роботи дренажних трубопроводів АЕС

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок