Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ПОКРИТТІВ НА ЛОПАТКИ ГТД

Загрузка...

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ПОКРИТТІВ НА ЛОПАТКИ ГТД

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ПОКРИТТІВ НА ЛОПАТКИ ГТД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського“
Харківський авіаційний інститут”
Колесник Валерій Володимирович
УДК 621.793.79.002.5
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ПОКРИТТІВ НА ЛОПАТКИ ГТД
Спеціальність 05.03.07 – “
Процеси фізико-технічної обробки”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, м. Харків.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Падалка Валентин Глебович
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Добротворський Сергій Семенович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри технології машинобудування та різальних верстатів, м Харків;
кандидат технічних наук
Яковлєв Володимир Григорович,
Волочиський машинобудівний завод, головний інженер, м Волочиськ.
Провідна установа: | Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м Запоріжжя.
Захист відбудеться “15” червня 2007 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.04 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий “28” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Застела
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Застосування захисних покриттів на деталях машин, що працюють у важких зовнішніх умовах (підвищені температури, вібрація, ерозія, корозія і т.д.), ставить перед інженерами і ученими задачі по:
· розробці високоефективних технологій отримання покриттів;
· вивченню і освоєнню нових, екологічно чистих, енергозберігаючих методів формування покриттів.
Питання формування багатокомпонентних покриттів із заданими характеристиками і регульованим компонентним складом в науково-технічній літературі відображені достатньо широко. Проте не всі питання, пов'язані з вивченням технологічного процесу і його характеристик знайшли віддзеркалення в дослідженнях.
Широке розповсюдження покриттів знайшло застосування в авіа- і ракетобудуванні. Застосування захисних покриттів має місце при проектуванні і ремонті деталей авіаційних двигунів.
Однією з основних причин виходу з ладу компресорів газотурбінних двигунів (ГТД) є пиловий ерозійний знос пера лопаток, який особливо сильно виявляється при експлуатації літаків і вертольотів на грунтових аеродромах і на малих висотах польотів в умовах сильної запорошеної атмосфери. З другого боку, для підвищення ККД турбін наземного і повітряного використання необхідне збільшення температури газів на вході в турбіну, що приводить до великих температурних навантажень на деталі “гарячого тракту”, зокрема, на лопатки. Тому збільшення терміну служби двигунів напряму пов'язано з терміном служби лопаток.
Одним з методів збільшення терміну служби ГТД є захист лопаток компресорів і турбін від ерозійного і термічного дій шляхом нанесення захисних покриттів.
Існує досить багато способів отримання захисних покриттів вакуумними методами. У теперішній час однією з найважливіших задач вакуумних технологій є отримання багатокомпонентних покриттів. Інтерес до таких покриттів викликаний більш широким спектром їх властивостей в порівнянні з однокомпонентними покриттями. При отриманні однокомпонентних покриттів на перше місце виходила задача підвищення продуктивності процесу при одночасному зниженні енергетичних витрат і поліпшення якості покриттів. Ця задача була успішно вирішена. При формуванні конденсатів на основі багатокомпонентних матеріалів на перше місце виходить інша задача: отримання покриттів заданого складу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ПОКРИТТІВ НА ЛОПАТКИ ГТД

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок