Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ГЕНОМУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA

Загрузка...

СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ГЕНОМУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA

Назва:
СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ГЕНОМУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
ПАНЩИНА ГАННА ІВАНІВНА
УДК 578.26:579.842.1/.2
СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ГЕНОМУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA
03.00.06 – вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі мікробіології і вірусології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова та у відділі молекулярної генетики бактеріофагів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної академії наук України
Науковий керівник – доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Товкач Федір Іванович,
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного
НАН України, завідувач відділу молекулярної генетики
бактеріофагів
Офіційні опоненти – доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Щербатенко Іван Степанович,
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного
НАН України, завідувач відділу фітопатогенних вірусів
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Козировська Наталія Олексіївна,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
відділ регуляторних механізмів клітини
Захист відбудеться „19” березня 2008 року о 10 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: Д03680, м. Київ ДСП, вул. Заболотного, 154, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розісланий « 14 » лютого 2008 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, с.н.с. Пуріш Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під структурною організацією фагового геному розуміють первинний, вторинний, третинний та вищі рівні упорядкування віріонної ДНК [Banfalvi, Caspar, 1986], яка виражається через наявність липких кінців, делецій, вставок, інверсій, пермутації, кінцевої надлишковості, кільцеутворення та надспіралізації ДНК при її упаковці в капсид.
За механізмом упаковки ДНК у віріон всі фаги порядку Caudovirales можна класифікувати на два типи [Ackerman, 1999]. У фагів першого типу формування індивідуальних фагових геномів сталої величини і послідовності відбувається шляхом розрізання лінійного конкатемера в певних фіксованих ділянках, або cos-сайтах. У фагів другого типу процес розрізання і упаковки ДНК в капсид ініціюється в специфічному рас-сайті конкатемерної молекули і далі проходить неспецифічно. В результаті утворюється набір віріонних ДНК сталого розміру, але з циклічно переставленими нуклеотидами і кінцевою надлишковістю. При умові наявності відповідних сайтів за рас-механізмом, або за механізмом „заповнення головки” (headful), можлива упаковка фрагментів бактеріальної або плазмідної ДНК і здійснення генералізованої трансдукції. У зв`язку з цим рас-фаги розглядаються як природні вектори латерального переносу генів, який виступає основним фактором формування бактеріального різноманіття. Отже, вивчення механізмів формування фагових геномів і їх упаковки в фагову частку є актуальною науковою проблемою [Oliveira et al., 2005].
У важливої фітопатогенної бактерії E. carotovora subsp. сarotovora кількість автономних генетичних елементів, які здатні здійснювати горизонтальний генетичний обмін між різними штамами, обмежена [Toth et al., 1993]. Бактеріофаг ZF40 є єдиним помірним фагом цієї бактерії і може розглядатися як генетичний інструмент для дослідження її молекулярної генетики. Особливістю даного фага є те, що він створює унікальний лізогенний стан і приймає участь у формуванні патогенного потенціалу E. carotovora [Кушкина и др., 2006].
Вищезазначені факти були підґрунтям для вивчення структурної організації геному фага ZF40 на рівні пермутації віріонної ДНК, яка призводить до генералізованої трансдукції генетичних маркерів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ГЕНОМУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок