Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА СПОРТСМЕНІВ З НАСЛІДКАМИ ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ РУХОВОЇ ПАМ’ЯТІ (на прикладі легкої атлетики)

Загрузка...

ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА СПОРТСМЕНІВ З НАСЛІДКАМИ ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ РУХОВОЇ ПАМ’ЯТІ (на прикладі легкої атлетики)

Назва:
ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА СПОРТСМЕНІВ З НАСЛІДКАМИ ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ РУХОВОЇ ПАМ’ЯТІ (на прикладі легкої атлетики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ПЕРЕДЕРІЙ АЛІНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 796.01.12
ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА СПОРТСМЕНІВ З НАСЛІДКАМИ ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ РУХОВОЇ ПАМ’ЯТІ
(на прикладі легкої атлетики)
24.00.01 — Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів — 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Линець Михайло Михайлович,
завідувач кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту Львівського державного інституту фізичної культури.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Вісковатова Тетяна Павлівна,
Одеський національний університет імені І.Мечнікова,
професор кафедри клінічної психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Конестяпін Володимир Григорович,
Львівський державний інститут фізичної культури,
завідувач кафедри теорії і методики легкої атлетики.
Провідна установа: |
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
кафедра теорії і методики фізичного виховання і спорту, Міністерство освіти і науки України, м.Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 22 листопада 2002 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 16 жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Вацеба


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Особливою ланкою сучасного спортивного руху є спорт неповносправних, бурхливий розвиток якого зумовлює необхідність розробки та науково-методичного обґрунтування специфічних методик різних розділів підготовки. Підбір засобів і методів має здійснюватися, насамперед, на підставі врахування нозологічних особливостей, функціонального та психологічного стану, збережених рухових можливостей спортсменів інвалідів (R.D.Steadward, 1986; С.П.Євсєєв, 1998, 2000, Ю.А.Бріскін, 2002).
До занять спортом, як до одного з найбільш ефективних засобів соціальної та фізичної реабілітації, залучаються інваліди з різними вадами, у т. ч. й інваліди з наслідками церебрального паралічу.
Проблеми технічної підготовки цієї категорії інвалідів ускладнюються порушенням функцій, що визначають ефективність навчання руховим діям. Технічна підготовка спортсменів з наслідками церебрального паралічу має бути спрямованою не тільки на засвоєння техніки змагальних вправ, а й на оволодіння необхідними у повсякденному житті моторними компенсаціями.
Як відомо, в основі формування рухових навичок лежить рухова пам’ять (М.О.Бернштейн,1948; А.В.Менхін,1972; П.К.Анохін,1978; В.І.Гончаров,1981; Т.П.Вісковатова, 2002). Процес оволодіння рухами залежить також від діяльності аналізаторних систем, здатності відтворювати різні параметри рухів (Є.П.Ільїн,1976; В.П.Озеров,1983).
Залежно від форми та особливостей прояву церебрального паралічу в інвалідів спостерігається значне погіршення рухової пам’яті, орієнтації у просторі, діяльності сенсорних систем (Л.О.Бадалян,1984; Б.ван дер Стамм,1990; П.П.Певченков,1999). Проте, в науково-методичній літературі відсутні відомості щодо врахування цих особливостей у процесі навчання руховим діям.
Виходячи з викладеного, вивчення проблеми навчання техніці рухових дій взагалі, і технічної підготовки спортсменів з церебральним паралічем зокрема, є актуальним. Враховуючи специфічність та актуальність технічної підготовки спортсменів з наслідками церебрального паралічу, ми вважаємо доцільним впровадження методичних прийомів навчання техніці спортивних вправ, що ґрунтувалися б на особливостях запам’ятовування та відтворення різних характеристик руху. Це сприяло б подальшому зростанню спортивних результатів українських паралімпійців та зміцненню їх авторитету на міжнародній спортивній арені.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА СПОРТСМЕНІВ З НАСЛІДКАМИ ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ З УРАХУВАННЯМ ОСОБЛИВОСТЕЙ РУХОВОЇ ПАМ’ЯТІ (на прикладі легкої атлетики)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок