Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив важких металів на підсистему “ґрунт–рослина” в лісових культурбіогеоценозах м. Кременчука

Вплив важких металів на підсистему “ґрунт–рослина” в лісових культурбіогеоценозах м. Кременчука

Назва:
Вплив важких металів на підсистему “ґрунт–рослина” в лісових культурбіогеоценозах м. Кременчука
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сараненко Інна Іванівна
УДК 574.3 + 579.834
Вплив важких металів
на підсистему “ґрунт–рослина” в лісових культурбіогеоценозах м. Кременчука
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
 
Дніпропетровськ–2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геоботаніки, грунтознавства та екології в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Цвєткова Ніна Миколаївна,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра геоботаніки, ґрунтознавства та екології, професор
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Бессонова Валентина Петрівна,
Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра садово-паркового господарства, завідувач
кандидат біологічних наук,
Полєва Юлія Львівна,
Академія митної служби України,
кафедра товарознавства та митної
експертизи, доцент
Провідна установа: | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “1 ” березня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, біолого-екологічний факультет, корп. , ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропет-ровсь-кого національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “26” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент А.О. Дубина
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Місто Кременчук (Полтавська обл., Україна) – промисловий центр Середнього Придніпров’я з великою густотою населення та інтенсивністю транспортних засобів, високим рівнем індустріалізації. Транспорт і промислові підприємства постачають у навколишнє природне середовище забруднюючі речовини (у тому числі важкі метали). Ці процеси вивели багато хімічних елементів із природного геологічного кругообігу та включили їх у вигляді промислових викидів у біохімічні кругообіги біогеоценозів. Накопичувачем атмосферних забруднень є ґрунт, поряд з ґрунтом – рослинність, яка постачає опад і підстилку. Локалізація та інтенсифікація постачання техногенних потоків важких металів у навколишнє середовище призводить до порушення первісних характеристик регіонів, обумовлює формування техногенних аномалій і біогеохімічних провінцій з різним ступенем екологічної напруги та впливає на функціонування підсистеми “грунт-рослина”. Представлена робота є актуальною, тому що присвячена дослідженню впливу важких металів як складових частин викидів промислових підприємств на підсистему “ґрунт-рослина” лісових культурбіогеоценозів міста. Накопичення промислових викидів у ґрунті призводить не тільки до зміни його фізико-хімічних властивостей, але й до появи нового забруднювача компонентів навколишнього природного середовища – ґрунту. Для встановлення причин його утворення та механізму дії нами був проведений біолого-екологічний аналіз ґрунтів і рослин урбоекосистеми: виявлені особливості міграції важких металів у підсистемі “ґрунт-рослина”, проведена оцінка забруднення компонентів екосистеми міста.
Багатосторонній і комплексний підхід, який застосовано в даній роботі, дозволить виявити екологічні проблеми міста та негайно і планомірно їх вирішити.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проведені згідно з планами науково-дослідних робіт кафедри геоботаніки, ґрунто-знавства та екології Дніпропетровського національного університету в рамках комплексної теми “Антропогенна трансформація лісів степової зони України, віднов-лен-ня, раціональне використання в умовах нових форм власності” (д/б 3-038-032 (№ U000557), 2003-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Вплив важких металів на підсистему “ґрунт–рослина” в лісових культурбіогеоценозах м. Кременчука

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок