Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ ПЛАСТИН І КІБОРІТУ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ ПЛАСТИН І КІБОРІТУ / сторінка 2

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ ПЛАСТИН І КІБОРІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
рег. № 0193U041649 “Розробка хімічних складів покриттів, що активують, і методів їхнього нанесення для одержання нероз'ємного з'єднання у вакуумі полікристалічних надтвердих матеріалів зі сталями й твердими сплавами при виробництві різального інструменту”.
Мета й завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка способу, обладнання й технології для дифузійного зварювання стисненням у вакуумі алмазно-твердосплавних пластин (АТП) і бипластин кіборіту (БПК) до сталевих та вольфрамокобальтовим підкладкам з метою забезпечення міцного зварного з'єднання за рахунок установлених оптимальних термомеханічних параметрів зварювання, що дозволяє зберегти вихідні експлуатаційні характеристики ріжучого надтвердого матеріалу.
Задачі дослідження:
- розробка установки й конструкції МТМС, розрахунок технологічних параметрів процесу зварювання стисненням у вакуумі;
- дослідження основних параметрів процесу зварювання й розробка методу напилювання у вакуумі хімічних елементів ( адгезійно-активних і інактівних) для випадку зварювання кубічного нітриду бору;
- дослідження міцності і якості зони зварного з'єднання ПНТМ зі сталлю та твердим сплавом;
- виготовлення різального інструменту і проведення випробувань у виробничих умовах.
Об'єкт дослідження – технологія зварювання стисненням при температурах до 0,5Тпл матеріалів, що зварюються, зокрема АТП, БПК і кіборіту до сталевим і твердосплавним підкладкам. Конструювання напівпромислової установки й модуля термомеханічного стиску для проведення процесу дифузійного зварювання у вакуумі.
Предмет дослідження – процес утворення міцного безперервного з'єднання в результаті пластичної течії сталевої підкладки і дифузійних процесів, що протікають у зоні з'єднання, структура й міцність з'єднання.
Методи дослідження – металографічні: макро- і мікроаналіз структури; механічних властивостей: визначення міцності при розтяганні на зріз із застосуванням спеціального пристосування; математичне моделювання; статистична обробка даних з використанням комп'ютерних програмних пакетів MathCAD 2000 Professional і Excel 2003.
Наукова новизна отриманих результатів.
1. На підставі проведених досліджень установлена можливість дифузійного зварювання ПНТМ зі сталевою підкладкою (сталі 40, 40Х, 35ХГСА) для швидкорізального інструмента та визначені оптимальні технологічні параметри (температура, ступінь вакууму, зусилля стиску, час ізотермічної витримки), що забезпечують високу міцність і якість зварного з'єднання.
2. Для ПНТМ розроблена математична модель, що дозволяє встановити оптимальні параметри технологічного процесу дифузійного зварювання стисненням, які забезпечують максимальну міцність їхнього з'єднання. Результати розрахунків підтверджені промисловим випробуванням.
3. Розроблено нову конструкцію МТМС, що забезпечує високу продуктивність і якість з'єднання ріжучих елементів зі сталевою й твердосплавною основами. Запропоновано та випробуване удосконалений технологічний процес дифузійного зварювання у вакуумі.
Практичне значення отриманих результатів.
За результатами проведених досліджень розроблено: технологія дифузійного зварювання стисненням АТП і БПК, що мають підкладку зі сплавів ВК8...ВК15 зі сталлю 40, 40Х и 35ХГСА й зварювання кіборіту з покриттям (Ti-Al)+( Fe-Ni) і ( Al-Si)+( Fe-Ni) із цими ж марками сталей. Розроблено, розраховані й виготовлені модулі термомеханічного стиску для проведення зварювання. Розроблена технологія характеризується високою екологічною чистотою, не вимагає використання дефіцитних і дорогих срібновміщаючих припоїв і забезпечує задовільну міцність з'єднання кіборіту до 207 МПа та високу міцність з'єднання БПК і АТП до 500 МПа.
Створено комплекс обладнання та приладів, що дозволяє виготовляти дрібносерійні партії різального інструменту для потреб промисловості України. Проведено випробування різального інструменту в ОВО заводу технологічного обладнання (м. Маріуполь), ІНМ АН України (м. Київ), БЗПМ (м. Бровари), НВО “Азовмаш” (м. Маріуполь).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ ПЛАСТИН І КІБОРІТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок