Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ ПЛАСТИН І КІБОРІТУ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ ПЛАСТИН І КІБОРІТУ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ ПЛАСТИН І КІБОРІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
БАКЛАНСЬКИЙ ВАЛЕНТИН МИХАЙЛОВИЧ
УДК 621.9.02
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ
ПЛАСТИН І КІБОРІТУ
Спеціальність: 05.03.06. Зварювання і споріднені технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь – 2006
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник:
Доктор технічних наук, професор Роянов Вґячеслав Олександрович,
Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедрою “Обладнання і технологія зварювального виробництва”.
Офіційні опоненти:
– доктор технічних наук, професор Чигарьов Валерій Васильович
Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедрою “Металургія і технологія зварювального виробництва”
– кандидат технічних наук, доцент кафедри зварювального виробництва Кассов Валерій Дмитрович, Донбаська державна машинобудівна академія (м. Краматорськ).
Провідне підприємство:
Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 20.10.2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті за адресою: 87500, ПДТУ, вул. Університетська, 7, м. Маріуполь, Донецької області, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Приазовського державного технічного університету: 87500, м. Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розісланий 05.09. 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор В.О. Маслов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У розвитку вітчизняного машинобудування основною тенденцією науково-технічного прогресу є технологічне вдосконалення виробництва машин та їх технічне переозброєння. Зростає кількість оброблюваних різальним інструментом деталей, у зв'язку із чим високу актуальність і значення набуває розробка високоефективного швидкорізального інструмента, оснащеного полікристалічними надтвердими матеріалами (ПНТМ) з метою підвищення продуктивності і якості його виготовлення.
Актуальність теми. Недостатня міцність кріплення ПНТМ до державки у корпусі інструмента методом пайки, токсичність при його проведенні, використання дефіцитних срібновміщаючих припоїв (ПСр-72, ПСр-45, ПСр-40), багатоопераційність і інші фактори стримують серійне, а тим більше масове виробництво лезійного та бурового інструмента. Одним з нових способів з'єднання ПНТМ є застосування технології дифузійного зварювання стисненням у вакуумі. Перевагами цього способу є: відсутність розплавлення та пов'язаного з ним утворення структурної, хімічної й фізичної неоднорідності в зоні з'єднання; можливість збереження вихідних властивостей матеріалів, проведення зварювання з високою точністю, відсутність необхідності застосування флюсів, електродів, припоїв; висока екологічна чистота процесу зварювання. Однак питання дифузійного зварювання надтвердих матеріалів, зокрема кіборіту, залишаються невирішеними. Тому актуальним є подальше вдосконалювання процесу дифузійного зварювання стисненням у вакуумі.
Справжня робота спрямована на розробку технології зварювання надтвердих матеріалів зі сталевою підкладкою і твердим сплавом ВК (вольфрамокобальтовий) для одержання різального інструменту, розробку модулів термомеханічного стиснення (МТМС) для підвищення продуктивності й забезпечення високої якості різального інструменту.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В основу дисертації покладені результати науково-дослідних робіт, у яких автор брав безпосередню участь: держ. рег. № 01.8.90067024 “Розробка й удосконалювання в дослідно-промислових умовах технології дифузійного з'єднання елементів різального інструменту з надтвердих матеріалів у вакуумі при температурах до 700 С, держ. рег. № 01.9.00037476 “Розробка технології термодифузійного закріплення АТП на вставках для токарських прохідних різців”, держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ І ОБЛАДНАННЯ ЗВАРЮВАННЯ СТИСНЕННЯМ У ВАКУУМІ АЛМАЗНО-ТВЕРДОСПЛАВНИХ ПЛАСТИН І КІБОРІТУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок