Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ У ВЗАЄМОДІЇ З ОДНОЛІТКАМИ І ДОРОСЛИМИ

РОЗВИТОК САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ У ВЗАЄМОДІЇ З ОДНОЛІТКАМИ І ДОРОСЛИМИ

Назва:
РОЗВИТОК САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ У ВЗАЄМОДІЇ З ОДНОЛІТКАМИ І ДОРОСЛИМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ імені Г.С. КОСТЮКА
БАЙЄР Ольга Миколаївна
УДК 159.922.73-053.4(043.3)
 
РОЗВИТОК САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
У ВЗАЄМОДІЇ З ОДНОЛІТКАМИ І ДОРОСЛИМИ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України.
Науковий керівник: - кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Ладивір Світлана Олексіївна,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології дошкільника, завідувач.
Офіційні опоненти: - член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук,
професор
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології особистості ім. П.Р. Чамати, завідувач;
- кандидат психологічних наук, доцент
Дятленко Наталія Михайлівна,
Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського міського педагогічного університету ім. Б.Д. Грінченка, виконуючий обов’язки завідувача кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти.
Захист відбудеться “27” травня 2008 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розіслано “24” квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Третяк
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема становлення довільності й розвитку саморегуляції старших дошкільників у дитячій психології завжди привертала увагу багатьох дослідників і розглядається як провідна лінія розвитку особистості дитини. Актуальність дослідження визначається теоретичною значущістю вивчення регуляторних систем, регуляції і саморегуляції діяльності, поведінки, особистості в психологічній науці, а також пріоритетними напрямами Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті та Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”. Аналіз стану питань готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі засвідчує, що останнім часом збільшилась кількість дітей із ситуативним типом поведінки, розгальмованих, імпульсивних, з підвищеною залежністю від предметного оточення. Недостатній розвиток компонентів регуляції на початку навчання в школі призводить до низки проблем у формуванні особистості дитини на наступному етапі розвитку.
Основою вивчення довільної поведінки і саморегуляції в класичній психології є положення концепції Л.С. Виготського про те, що особистість охоплює єдність поведінки, яка визначається ознакою оволодіння, і, відповідно, розвиток особистості – це становлення властивості володіти своїми психічними процесами й поведінкою. Психологічні дослідження довільної поведінки і саморегуляції розглядалися в руслі вивчення вольової сфери людини. У концептуальних теоретичних роботах В.А. Іванікова, Є.П. Ільїна, В.К. Каліна, С.Л. Рубінштейна, В.І. Селіванова, О.О. Смирнової, М.Г. Ярошевського та ін. викладено напрями вивчення й сучасний стан проблеми волі, розкрито підходи і тенденції розвитку уявлень про волю, подано аналіз експериментальних і прикладних досліджень волі. У сучасній психології зазначену проблему презентовано двома підходами, що не виключають один одного, а саме: у руслі проблеми самодетермінації (мотиваційний підхід і підхід “вільного вибору”) та саморегуляції (регуляційний підхід). Вольовий розвиток особистості – багатокомпонентний процес, що потребує обов’язкового формування цілісної системи усвідомленої саморегуляції.
Проблемі саморегуляції особистості присвячено значну кількість наукових праць в Україні і за кордоном дослідниками з різних напрямів психолого-педагогічної науки: загальної, вікової і педагогічної, спортивної, соціальної психології, психології особистості, патопсихології, у яких розглянуто різні аспекти і рівні саморегуляції: вивчення саморегуляції на рівні процесів і станів психіки (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ У ВЗАЄМОДІЇ З ОДНОЛІТКАМИ І ДОРОСЛИМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок