Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА, ВЕРИФІКАЦІЯ ТА АНАЛІЗ ТРИВИМІРНОЇ CFD-моделІ теплового СТАНУ ОХОЛОДЖУВАНОЇ лопатки ГТД У СПРЯЖЕНІЙ ПОСТАНОВЦІ

РОЗРОБКА, ВЕРИФІКАЦІЯ ТА АНАЛІЗ ТРИВИМІРНОЇ CFD-моделІ теплового СТАНУ ОХОЛОДЖУВАНОЇ лопатки ГТД У СПРЯЖЕНІЙ ПОСТАНОВЦІ

Назва:
РОЗРОБКА, ВЕРИФІКАЦІЯ ТА АНАЛІЗ ТРИВИМІРНОЇ CFD-моделІ теплового СТАНУ ОХОЛОДЖУВАНОЇ лопатки ГТД У СПРЯЖЕНІЙ ПОСТАНОВЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Юрченко Денис Дмитрович
УДК 539.219:620.193.2
РОЗРОБКА, ВЕРИФІКАЦІЯ ТА АНАЛІЗ ТРИВИМІРНОЇ
CFD-моделІ теплового СТАНУ ОХОЛОДЖУВАНОЇ
лопатки ГТД У СПРЯЖЕНІЙ ПОСТАНОВЦІ
05.05.16 – Турбомашини та турбоустановки
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидат технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики Національної академії наук України.
Науковий керівник: Круковський Павло Григорович,
доктор технічних наук, професор,
зав. відділом Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України
Офіційні опоненти: Халатов Артем Артемович
доктор технічних наук, професор, член-
кореспондент НАН України,
зав. відділом Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України
Рогачов Валерій Андрійович
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Національного технічного університету України “КПІ”
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України, м. Харків
Захист відбудеться 13.06. 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.224.02 Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розіслано 12.05.2007 р.


Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н. Л.В. Декуша


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Газотурбінні двигуни (ГТД) є складними й наукомісткими виробами, у яких найбільш термонапруженим елементом уважається робоча лопатка. Постійне прагнення до підвищення коефіцієнта корисної дії сучасних ГТД обумовлює збільшення температури й тиску на вході в лопатковий апарат, що, у свою чергу, приводить до необхідності більш точного й детального розрахунку температурного поля лопатки. Це важливо для контролю граничних локальних температур і температурних градієнтів, що визначає напружено-деформований стан лопатки, яка часто працює на межі гранично допустимих напружень.
Для розрахунку теплового стану лопаток ГТД існує низка традиційних методик, що ґрунтуються на задаванні граничних умов третього роду на поверхнях теплообміну лопаток, відомих із експериментальних досліджень і представлених у вигляді критеріальних залежностей, проведенні гідравлічного розрахунку охолоджуючого тракту за допомогою експериментально отриманих коефіцієнтів місцевого гідравлічного опору й, нарешті, поділі тіла лопатки на окремі зони, у межах яких для усереднених теплофізичних характеристик і коефіцієнтів теплообміну розраховуються середні температури. При використанні подібних методик тепловий та гідравлічний розрахунки здійснюються окремо. Коефіцієнти теплообміну повинні бути відомі або отримані за допомогою низки спеціальних і дорогих експериментів для конкретної системи охолодження в необхідному діапазоні режимних і геометричних параметрів. Таким чином, унаслідок усереднення температур, коефіцієнтів теплообміну й теплофізичних характеристик у межах окремих зон лопатки традиційні методики не дозволяють визначити з високою точністю локальні перегріви, а також напруження та деформації, що часто є проблемою для інженерів-проектувальників. Це твердження є справедливим навіть при використанні критеріальних залежностей для розрахунку локального теплообміну на поверхні лопатки, оскільки існує проблема визначення точки переходу режиму течії, що може призводити до істотних помилок при розрахунку теплообміну. Більше того, оскільки традиційні методики не дозволяють проводити одночасне урахування особливостей газодинамічних процесів при зовнішньому обтіканні та внутрішньому охолодженні лопатки й теплопровідності в тілі лопатки (спряжені задачі теплообміну), то під час проектування нових виробів існує ризик отримання неправильних рішень.
В останні роки інтенсивно розвиваються так звані CFD- (Computational Fluid Dynamics) методи (методи обчислювальної гідродинаміки), що ґрунтуються на комп’ютерних технологіях, новітніх математичних моделях процесів переносу, а також ефективних і високоточних чисельних алгоритмах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: РОЗРОБКА, ВЕРИФІКАЦІЯ ТА АНАЛІЗ ТРИВИМІРНОЇ CFD-моделІ теплового СТАНУ ОХОЛОДЖУВАНОЇ лопатки ГТД У СПРЯЖЕНІЙ ПОСТАНОВЦІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок