Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА фРАНЦІЇ, вЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ТА США ЩОДО національнОЇ державнОстІ УКРАЇНИ В 1917 – 1920 РР. у вітчизняній ТА УКРАЇНСЬКІЙ ЗАРУБІЖНІЙ історіографіЯХ

ПОЛІТИКА фРАНЦІЇ, вЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ТА США ЩОДО національнОЇ державнОстІ УКРАЇНИ В 1917 – 1920 РР. у вітчизняній ТА УКРАЇНСЬКІЙ ЗАРУБІЖНІЙ історіографіЯХ

Назва:
ПОЛІТИКА фРАНЦІЇ, вЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ТА США ЩОДО національнОЇ державнОстІ УКРАЇНИ В 1917 – 1920 РР. у вітчизняній ТА УКРАЇНСЬКІЙ ЗАРУБІЖНІЙ історіографіЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ДОВГАН ЮРІЙ ЛЮБОМИРОВИЧ
УДК: 930.1+930.22
ПОЛІТИКА фРАНЦІЇ, вЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ТА США ЩОДО національнОЇ державнОстІ УКРАЇНИ В 1917 – 1920 РР.
у вітчизняній ТА УКРАЇНСЬКІЙ ЗАРУБІЖНІЙ історіографіЯХ
спеціальність 07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історіографії і джерелознавства Інституту історії та політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КУГУТЯК Микола Васильович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
Інститут історії та політології,
завідувач кафедри всесвітньої історії, директор Інституту
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
КАПЕЛЮШНИЙ Валерій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії гуманітарних факультетів
кандидат історичних наук, доцент
ГОШУЛЯК Іван Леонідович,
Київський інститут „Слов‘янський університет”,
доцент кафедри зовнішньої політики і країнознавства
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства
імені М.С. Грушевського НАН України
Захист відбудеться „29” травня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 18 березня 2006року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сокірко О.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена загальною метою і конкретними завданнями дослідження. Вона зорієнтована на логічну послідовність висвітлення проблем, сукупність яких становить цілісний предмет дисертаційного дослідження. Дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків (загальний обсяг дисертації – 254 сторінки, з них основного тексту – 226 сторінок), списку використаних джерел (357 найменувань).
Актуальність теми дослідження визначається об’єктивною необхідністю узагальнити роботу істориків щодо осмислення досвіду національного державного будівництва взагалі, міжнародних відносин України в період Української революції 1917-1920 рр. – зокрема. Політика держав Антанти справила суттєвий вплив на долю української національної державності. Без її вивчення неможливо реконструювати й осмислити історію державності України початку ХХ століття. З іншого боку, ставлення Франції, Великої Британії та США до державності України дає можливість об'єктивно оцінити перебіг і наслідки Версальського світооблаштування.
Дослідження цього важливого етапу української історії триває кілька десятиріч. Воно особливо активізувалося зі становленням незалежності України. Останніми роками до наукового обігу залучено сотні невідомих раніше документів, опубліковано багато узагальнюючих і монографічних праць, брошур, статей, захищено низку дисертаційних робіт.
Таким чином, необхідність історіографічного осмислення праць про міжнародне становище українських національно-державних утворень 1917-1920 рр. назріла давно. Ця необхідність визначається також необхідністю і можливістю подолання однобічних ідейно-концептуальних підходів до вітчизняної історії, зумовлених тривалим пануванням комуністичної, ідеології. Об’єктивний аналіз і оцінка наукових досліджень покликані сприяти поглибленню теоретичного рівня праці істориків, підвищенню якості конкретних наукових розвідок. Досліджувана проблема та тема української державності 1917 – 1920 рр. загалом тривалий час не могли знайти об'єктивного висвітлення саме через значний вплив особистих ідейно-політичних переконань авторів чи пануючу в державі ідеологічну доктрину.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПОЛІТИКА фРАНЦІЇ, вЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ТА США ЩОДО національнОЇ державнОстІ УКРАЇНИ В 1917 – 1920 РР. у вітчизняній ТА УКРАЇНСЬКІЙ ЗАРУБІЖНІЙ історіографіЯХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок