Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування технологічних параметрів струминного закріплення обводнених ґрунтів

Загрузка...

Обґрунтування технологічних параметрів струминного закріплення обводнених ґрунтів

Назва:
Обґрунтування технологічних параметрів струминного закріплення обводнених ґрунтів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
На правах рукопису
УСТИВИЦЬКИЙ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 622.267.33:622.273.218
Обґрунтування технологічних параметрів струминного
закріплення обводнених ґрунтів
Спеціальність 05.15.09 - "Механіка ґрунтів та гірських порід"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ, 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підземної розробки родовищ у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Власов Сергій Федорович, професор кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Садовенко Іван Олександрович, завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук, професор Петренко Володимир Дмитрович, завідувач кафедри тунелів, основ і фундаментів Дніпропетровського національ ного університету залізничного транспорту ім. ак. Лазаряна;
Провідна установа: Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра підземної розробки родовищ корисних копалин.
Захист відбудеться “ 14 ” листопада 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 11 ” жовтня 2003 р
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент С. В. Бєгічев
ЗАГАЛЬНА характеристика РОБОТИ


Актуальність теми. Сьогодні під час освоєння підземного простору великих міст України часто виникає необхідність у застосуванні спеціальних способів зміцнення ґрунтових масивів. Це пов'язано з погіршенням гідрогеологічних умов унаслідок щорічного підйому рівня підземних вод. Підтоплення, що виникає при цьому, призводить до затоплення підвалів, зниження несучої здатності масивів ґрунту, прояву просадних властивостей і, як наслідок, – деформації будинків і споруджень. Одним з найбільш перспективних способів зміцнення ґрунтових масивів з погляду технологічності й економічності на даний момент є струминне закріплення, сутність якого полягає в гідравлічному руйнуванні і перемішуванні ґрунтів високонапірними струменями закріплюючого розчину з наступним твердінням отриманих розчино-ґрунтових сумішей. Ця технологія дозволяє формувати розчино-ґрунтові елементи різних розмірів і форм із необхідними характеристиками міцності, що дозволяє застосовувати її у разі вирішення різних гірничотехнічних і будівельних завдань. Унаслідок підвищення рівня підземних вод більшість робіт із закріплення доводиться виконувати в умовах повної водонасиченості чи вологості, що змінюється за геологічним розрізом свердловини. При цьому виникає необхідність у визначенні кількості і якості закріплюючих розчинів, що використовуються при проведенні робіт із закріплення. Актуальному науково-технічному завданню вдосконалення струминної технології з метою підвищення її ефективності при проведенні робіт за таких умов і присвячене дане дисертаційне дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану найважливіших держбюджетних робіт Міністерства освіти і науки України на період 2001-2002 рр. (тема ГП-272 "Створення основ теорії фізико-хімічного закріплення порід струменями високого тиску закріплювальних речовин в умовах впливу підземних вод і управління гірським масивом при нетрадиційному безлюдному вийманні корисних копалин", реєстраційний номер 0101V001546, інвентарний номер звіту 0101V001546), згідно з пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки України № 4 "Екологічно чиста енергетика і ресурсозберігаючі технології", відповідно до програми № 20 "Розробити і впровадити ресурсозберігаючі і екологічно чисті технології видобутку і переробки вугілля", а також координаційного плану Міністерства освіти і науки України № 39 з фундаментального напрямку "Гірничі науки" у 1998 - 2002 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Обґрунтування технологічних параметрів струминного закріплення обводнених ґрунтів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок