Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Окиснення аліфатичних альдегідів С2 - С6 у присутності кластерів паладію

Загрузка...

Окиснення аліфатичних альдегідів С2 - С6 у присутності кластерів паладію

Назва:
Окиснення аліфатичних альдегідів С2 - С6 у присутності кластерів паладію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет "Львівська політехніка"
К а р а м а н
Наталія Степанівна
УДК 542.943.7:547.281:541.128
Окиснення аліфатичних альдегідів С2 - С6 у присутності кластерів паладію
05.17.04 – технологія продуктів органічного синтезу
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук


Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Старчевський Володимир Людвікович,
Національний університет
"Львівська політехніка",
в.о. завідувача кафедри загальної хімії
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Патриляк Казимир Іванович,
Інститут біоорганічної хімії та
нафтохімії НАН України, м. Київ,
завідувач відділу каталітичного синтезу
кандидат технічних наук , доцент
Кіт Юрій Володимирович,
Національний університет
"Львівська політехніка", м. Львів,
завідувач кафедри охорони праці
Провідна установа | Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича Міністерства освіти і науки України, кафедра органічної та фармацевтичної хімії, м. Чернівці
Захист відбудеться “22” квітня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, VIII н.к., ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “17” березня 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07 , к.т.н., доц. Б.О. Дзіняк


загальна Характеристика роботи
Актуальнісь теми. Технології одержання ряду важливих крупнотоннажних продуктів органічного синтезу, наприклад, оцтової, адипінової, терефталевої кислот, ацетону, фенолу та ін. базуються на реакціях окиснення. Каталітичні системи окиснення, природа яких відіграє визначальну роль у формуванні конфігурації технологічної схеми процесу, в основному, базуються на комплексах перехідних металів. В розчинах комплексів перехідних металів окиснення протікає, як правило, за радикально-ланцюговим механізмом, що визначає невисоку селективність реакцій та підвищену небезпеку, пов’язану з можливістю нагромадження в реакційній суміші пероксидних сполук.
Для підвищення техніко-економічних показників процесів окиснення перспективними є каталітичні системи на основі кластерів металів, зокрема гігантських кластерів паладію, які здатні не тільки з високою селективністю і в м’яких умовах (0,1 Мпа, 290-310 К) каталізувати окиснювальні перетворення спиртів, олефінів, ароматичних сполук, але також є інгібіторами радикально-ланцюгових реакцій. Такі властивості дозволяють створити на їх основі унікальні каталітичні системи, а отже, і конкурентноздатні технології.
Окиснення альдегідів С2-С6 є основою для отримання цінних продуктів органічного синтезу, зокрема, відповідних карбонових кислот та їх ангідридів, серед яких важливе значення має оцтовий ангідрид. Особливістю методу отримання оцтового ангідриду (технологія “Спейшім”) є утворення поряд з ангідридом еквімолярних кількостей води. Вода в свою чергу взаємодіє з ангідридом з утворенням оцтової кислоти. Для підвищення виходу оцтового ангідриду необхідні каталітичні системи, здатні проявляти активність при низьких температурах. Тому заміна традиційних каталізаторів (сполук міді та кобальту) на кластерні каталітичні системи та створення на їх основі технології отримання оцтового ангідриду, яка б характеризувалася високим виходом цільового продукту, низькими енергетичними та капітальними витратами, є перспективним та актуальним завданням.
Вивчення природи координаційних сполук, зокрема, сполук паладію, відповідальних за каталіз селективних перетворень органічних сполук, необхідне також для розвитку теоретичних уявлень металокомплексного каталізу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною наукового напрямку кафедри технології органічних продуктів Національного університету Львівська політехніка з проблематики Теоретичні основи створення високоефективних ініціюючих та каталітичних систем для процесів селективних перетворень органічних сполук з метою одержання мономерів та полімерів і виконувалась у рамках науково-технічних програм Міносвіти і науки України (номер державної реєстрації 0102U001187).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Окиснення аліфатичних альдегідів С2 - С6 у присутності кластерів паладію

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок