Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЕРІОДІ ЗАГОСТРЕННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЕРІОДІ ЗАГОСТРЕННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ / сторінка 11

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЕРІОДІ ЗАГОСТРЕННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,88 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

4. Система функціонує за циклічною схемою з перевіркою якості корекції шляхом повторення циклу дослідження.
5. Вихід із системи здійснюється лише за умов досягнення діапазону нормальних значень інтегральним показником діяльності КРС дихальним коефіцієнтом, що свідчить про ефективність проведеної терапевтичної корекції стану КРС.
Для корекції функції респіраторної ланки ми використовували загальновідомі заходи респіраторної терапії. Консервативні заходи містили в собі: інгаляції (теплолужні, з бронхолітиками та глюкокортикоїдами), призначення муколітичних і бронхолітичних препаратів ентерально і парентерально, масаж грудної клітки, постуральний дренаж. Глюкокортикоїди призначались як інгаляційно, так і парентерально. До інвазивних заходів нами було віднесено проведення санаційної бронхоскопії під час загострення бронхіальної астми у дітей. Критеріями для проведення санаційної бронхоскопії були змішаний або тотальний типи декомпенсації кардіореспіраторної системи, що клінічно відповідало тяжкому нападу захворювання або астматичному стану. Одержані дані свідчать про те, що проведення санаційної бронхоскопії є необхідним заходом для відновлення вентиляційної функції легень в тяжкому нападі бронхіальної астми у дітей, оскільки означена маніпуляція дозволяє ліквідувати респіраторні, метаболічні, гемодинамічні, тканинні порушення, відновлює кореляційні взаємозв’язки усередині ланки (r > 0,45; p < 0,05), а також скорочує термін виведення з нападу захворювання (t = 2,79; p < 0,05).
Для корекції функції гемодинамічної ланки ми призначали заходи з енергетично-кардіотрофним впливом: глюкозо-вітаміно-енергетичну суміш (кокарбоксилаза 0,05 г. 1 раз на добу внутрішньовенно струйно на розчині глюкози 10%, аскорбінова кислота 5 % 5 мг/кг на добу), та поляризуючу суміш (розчин глюкози 10 % з розрахунку 10 мл/кг на добу, інсулін короткої дії (типу Акрапід) з розрахунку 1 ОД на 4 грами глюкози та 7,5 % розчин калію хлориду з розрахунку 4 мл на 100 мл глюкози). Проведення терапії в періоді загострення бронхіальної астми у дітей з використанням кардіотрофних заходів вірогідно краще корегує діяльність гемодинамічної ланки КРС (підвищення ІКП та СІ p < 0,05), а також призводить до вірогідного відновлення кореляційних зв’язків між складовими цієї ланки (p < 0,05), у порівнянні з тими дітьми, яким ці заходи не призначались.
Терапевтична корекція порушенної функції тканинної ланки КРС проводилась згідно із запропонованим алгоритмом з призначенням заходів, що сприяють підвищенню споживання кисню тканинами. З метою підвищення споживання кисню тканинами був призначений 0,25 % розчин цитохрому С по 1 мл 2 рази на добу внутрішньовенно струйно. Призначення цього заходу призвело до зростання тканинної екстракції кисню (p < 0,01) та відновлення зв’язку показника ЕО2 з дихальним коефіцієнтом (r = 0,7; p < 0,01).
Відтворені нами дослідження визначили, що проведення системної терапевтичної корекції діяльності кардіореспіраторної системи в періоді загострення бронхіальної астми у дітей з точки зору впливу на декомпенсовані її ланки, сприяє нормалізації діяльності цих ланок та відновленню або підвищенню кореляційного зв’язку між елементами системи (p < 0,05).
Таким чином, за результатами проведених досліджень, характеристика стану дитини в періоді загострення бронхіальної астми з точки зору оцінки функціонального стану кардіореспіраторної системи сприяє визначенню легеневих і позалегеневих змін та компенсаційних реакцій у відповідь на порушення вентиляційної функції легень. Призначення засобів корекції згідно з діагностично-терапевтичним алгоритмом дозволяє використовувати лікувальні заходи, спрямовані на реінтеграцію діяльності складових ланок кардіореспіраторної системи, що попереджує ризик розвитку системних позалегеневих порушень та скорочує тривалість періоду загострення бронхіальної астми у дітей.
Рис. 1 Діагностично-терапевтичний алгоритм оцінки функціонального стану кардіореспіраторної системи.
ВИСНОВКИ
1. У дисертації наведено теоретичне узагальнення і вирішення наукової задачі: вперше розроблені модель, діагностично-терапевтичний алгоритм та спосіб оцінки функціонального стану кардіореспіраторної системи за інтегральними показниками її діяльності з вибором методів лікування дітей в періоді загострення бронхіальної астми, спрямованих на корекцію декомпенсованих ланок системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЕРІОДІ ЗАГОСТРЕННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок