Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЕРІОДІ ЗАГОСТРЕННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЕРІОДІ ЗАГОСТРЕННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ / сторінка 12

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЕРІОДІ ЗАГОСТРЕННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,88 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

2. Порушення вентиляційної функції легень в періоді загострення бронхіальної астми у дітей призводять до виникнення каскаду патологічних змін і компенсаційних реакцій з боку кардіореспіраторної системи.
3. Кардіореспіраторна система – динамічна організація, що саморегулюється. Її складають респіраторна, метаболічна, гемодинамічна, тканинна ланки. Інтегральні показники діяльності цих ланок такі: респіраторної – хвилинний об’єм дихання, метаболічної – артеріовенозна різниця по парційному тиску двуокису вуглецю, гемодинамічної – індекс кисневого потоку, тканинної – екстракція кисню тканинами.
4. Об’єктивним критерієм оцінки функціонального стану кардіореспіраторної системи – інтегральним показником її діяльності – є показник дихального коефіцієнта, який відображує досягнення кінцевого корисного результату діяльності системи – рівня споживання кисню та виведення метаболітів. Згідно з дихальним коефіцієнтом функціональний стан системи визначають як компенсований, якщо значення показника дорівнює 0,925 + 0,125 у.о., як декомпенсований – якщо вище означеного, як гіперкомпенсований – якщо нижче.
5. Виділені такі типи функціонального стану кардіореспіраторної системи:
· Компенсація симетрична – з односпрямованою діяльністю ланок системи у відповідь на зміни середовища;
· Компенсація асиметрична – з різноспрямованою діяльністю ланок системи, тобто, з вичерпанням функції одних та вікарною гіперфункцією інших, завдяки чому досягаються нормальні значення дихального коефіцієнта;
· Декомпенсація асиметрична – згідно з вичерпаною ланкою може бути респіраторною, метаболічною, гемодинамічною, тканинною, змішаною;
· Декомпенсація симетрична (тотальна) – з вичерпанням діяльності всіх складових ланок системи.
6. У періоді загострення бронхіальної астми у дітей компенсаційний процес у відповідь на порушення вентиляційної функції легень забезпечується всіма ланками кардіореспіраторної системи. Встановлені респіраторний, респіраторно-гемодинамічний з метаболічним компонентом і без нього, респіраторно-тканинний з метаболічним компонентом і без нього, а також тотальний типи декомпенсації системи.
7. Встановлено, що в періоді загострення бронхіальної астми у дітей порушуються кореляційні відносини між елементами кардіореспіраторної системи. Повне зникнення прямої кореляції є несприятливою прогностичною ознакою.
8. Тип діяльності кардіореспіраторної системи залежить не тільки від ступеняеню тяжкості вентиляційних порушень, а також від фонових станів. Визначено, що дисплазія сполучної тканини сприяє зниженню споживання кисню тканинами і формує групу ризику з виникнення тканинної декомпенсації кардіореспіраторної системи.
9. Використання системного підходу до лікування дітей в періоді загострення бронхіальної астми сприяє реінтеграції діяльності кардіореспіраторної системи, зменшує ризик виникнення позалегеневих ускладнень та скорочує термін виведення з нападу захворювання.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1. Тяжкість стану дитини, хворої на бронхіальну астму в періоді загострення, доцільно визначати за інтегральними показниками діяльності кардіореспіраторної системи.
2. Визначати інтегральний показник діяльності кардіореспіраторної системи – дихальний коефіцієнт – треба за формулою, що запропонована, і містить в собі значення інтегральних показників складових системи.
3. Терапію нападу бронхіальної астми у дітей слід будувати за індивідуальною схемою згідно із діагностично-терапевтичним алгоритмом оцінки функціонального стану кардіореспіраторної системи, оскільки означений алгоритм дозволяє швидко знайти оптимальний метод лікування з впливом на декомпенсовані ланки системи.
4. Проведення активної респіраторної терапії є провідним заходом корекції в періоді загострення бронхіальної астми у дітей, оскільки саме респіраторні порушення ініціюють каскад патологічних порушень і компенсаційних реакцій кардіореспіраторної системи.
5. У легкому нападі захворювання необхідно проводити терапевтичну корекцію згідно із загальноприйнятими рекомендаціями, яка містить в собі консервативні заходи респіраторної терапії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЕРІОДІ ЗАГОСТРЕННЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок