Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОРИСТИХ ПРОНИКЛИВИХ МАТЕРІАЛІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОРИСТИХ ПРОНИКЛИВИХ МАТЕРІАЛІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА / сторінка 3

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОРИСТИХ ПРОНИКЛИВИХ МАТЕРІАЛІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Для обробки результатів досліджень використовувався сучасний математичний апарат (STATISTICA 6) і програмне забезпечення (T-FLEX CAD 8).
Наукова новизна одержаних результатів.
1. Розроблені принципи керування фізичними та експлуатаційними властивостями градієнтних пористих порошкових матеріалів із використанням порошків сталі ШХ15 за рахунок теоретичного, технологічного та інструментального забезпечення технології їх виготовлення.
2. На підставі результатів досліджень обґрунтована та експериментально підтверджена ефективність використання для одержання фільтруючих ППМ порошків сталі ШХ15, що отримані у результаті утилізації шліфувальних шламів підшипникового виробництва.
3. Сформульовано й обґрунтовано принципи отримання градієнтних проникливих матеріалів як пакета пористих циліндричних шарів, які ущільнюються засобами ізостатичного пресування.
4. На підставі сформульованих принципів удосконалена схема сухого радіально-ізостатичного пресування (СР-ІП) з метою отримання довгомірних градієнтних проникливих матеріалів та запропоновані нові конструкції інструменту для реалізації методу СР-ІП з використанням стандартного пресового обладнання.
5. На відміну від попередніх досліджень вивчено вплив пороутворювача на формування структури градієнтних пористих проникливих матеріалів. Показано, що використання порошку карбаміду CO(NH2)2 як пороутворювача дає можливість регулювати пористість шарів, оптимізувати їх товщину та забезпечити у фільтрах високі експлуатаційні властивості. Показано, що спрямоване регулювання структури ППМ дає можливість підвищити ступінь очищення при одночасному збільшенні проникливості та брудоємності фільтрів.
Практичне значення одержаних результатів. Для отримання рівномірного розподілу густини по об’єму фільтруючого ППМ вдосконалено обладнання та інструмент для сухого радіально-ізостатичного пресування фільтруючих ППМ:
- напівпромислова установка для СР-ІП, яка дає можливість отримувати фільтруючі вироби з різноманітних матеріалів складної форми;
- набір багатошарових еластичних оболонок для пресування фільтруючих ППМ, використання яких економить приблизно у 2,5…3 рази вартісний еластичний матеріал на основі поліуретану.
Для отримання високоефективних та прогресивних фільтруючих ППМ розроблено нову технологію отримання фільтрів із порошків сталі ШХ15 та новий технологічний процес отримання багатошарових градієнтних фільтруючих ППМ із порошків сталі ШХ15 та пороутворювача.
Практична спрямованість проведених досліджень підтверджена впровадженням конкретних результатів роботи на ряді підприємств:
- на ВАТ “Електротермометрія” (м.Луцьк, Україна) впроваджено одношарові та двошарові фільтруючі матеріали на основі порошку ШХ15 для очищення технічної води від механічних забруднень і використання їх у водолічильниках;
- на ВАТ “Луцький підшипниковий завод” (м.Луцьк, Україна) впроваджено для очищення змащувально-охолоджувальних рідин та мастил трьохшарові ППМ із порошку ШХ15 та пороутворювача для грубої, нормальної та тонкої очистки;
- для ТзОВ “НПФ–Матеріал–К” (м.Тула, Росія) розроблено та впроваджено технологічний процес сухого радіально-ізостатичного пресування порошків з наступним спіканням пресовок з метою отримання пористих проникливих матеріалів;
- для Всеросійського науково-дослідного інституту неорганічних матеріалів ім. А.А.Бочвара (м.Москва, Росія) розроблено та впроваджено технологічний процес сухого радіально-ізостатичного пресування сумішей порошків з наступним спіканням пресовок у режимі саморозповсюджуючого високотемпературного синтезу з метою отримання ППМ.
Основні результати роботи, методики досліджень використані у навчальних курсах ЛДТУ: “Технологічні основи одержання виробів з порошкових матеріалів”, “Порошкові та композиційні матеріали”, “Маловідходні технології в машинобудуванні”, “Прогресивні технології в машинобудуванні”.
Особистий внесок здобувача. Основні результати, які становлять суть дисертаційної роботи, отримані автором самостійно і вирішують важливу науково-прикладну задачу в галузі матеріалознавства – отримання та комплексне дослідження властивостей багатошарових градієнтних фільтруючих ППМ із відходів промислового виробництва, зокрема порошків сталі ШХ15.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОРИСТИХ ПРОНИКЛИВИХ МАТЕРІАЛІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок