Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бабічева Ольга Федорівна
УДК 629.11.012.55
ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Спеціальність 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міського електричного транспорту Харківської національної академії міського господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Міренський Ігор Григорович,
Харківська національна академія міського господарства,
професор кафедри міський електричного транспорту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ларін Олександр Миколайович,
Академія цивільного захисту України, завідувач кафедрою пожежної та аварійно-рятувальної техніки
кандидат технічних наук, доцент
Волонцевіч Дмитро Олегович,
Харківський національний технічний університет “ХПІ”, доцент кафедри колісних та гусеничних транспортних засобів
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, кафедра “Автомобілі”, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “_8_” _червня_ 2005 р. о _12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.059.02 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
Автореферат розісланий “ __28_” _____квітня____ 2005 р.Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
І.С.Наглюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. У комплексі заходів з підвищення надійності автомобільного та міського пасажирського транспорту особливе місце займає проблема довговічності шин, що залежить від умов їх експлуатації, конструкції та фізико-механічних властивостей матеріалів. Умови експлуатації шин визначають вимоги до їх конструкції, матеріалів та технології виготовлення. Якість шин характеризується опором гумовокордних матеріалів різним видам руйнування. Основні види руйнувань пневматичних шин пов’язані із втомними явищами, що виникають в результаті деформацій елементів шини при коченні по дорозі. Втомна витривалість матеріалів залежить від вихідної міцності та експлуатаційної швидкості рухомого складу (РС).
У даний час широке застосування одержали покришки, в яких як основний елемент арму-вання використовується металокорд. Якісні характеристики металокорду визнача-ють загальний ресурс працездатності шин, їх ремонтоздатність, експлуатаційні властивості, а та-кож впливають на технічний рівень і продуктивність технологічних процесів шинного виробництва. У зв'язку з цим у дисертації наведені результати теоретичних і експериментальних досліджень, що спрямовані на підвищення надійності транспортних засобів у цілому та їхніх вузлів.
Актуальність теми. Пневматична шина є одним з дорогих і відповідальних деталей сучасного автомобільного транспорту, автобусів і тролейбусів. Від її технічного стану залежать такі основні характеристики рухомого складу, як економічність, керованість, безпека та ін. Ресурс шини залежить як від якості виготовлення, так і умов їх експлуатації. Підвищення пробігу шин є одним з найбільш суттєвих резервів поліпшення техніко-економічних показників роботи транспортних підприємств. Найбільшого ефекту тут можна досягти шляхом узгодження експлуатаційних і технологічних факторів шин при оптимальному виборі параметрів якісних характеристик їх елементів. Розробка методів і заходів для визначення ресурсу шин в умовах реальної експлуатації дозволить за рядом факторів вибрати оптимальні режими їх експлуатації, що сприяють збільшенню строку їх служби. Отже, встановлення шляхів підвищення ресурсу шин заслуговує на особливу увагу, є актуальною проблемою, має велике наукове, практичне і господарське значення, вирішення якої сприяє економії цінної сировини і коштів, а також підвищенню ефективності використання машинного парку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок