Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ / сторінка 4

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У цьому плані треба зазначити роботи вчених Харківської школи: Туренка А.М., Говорущенка М.Я., Богомолова В.О., Александрова Є.Є., Юр-ченка А.М., Макєєва Ю.П., Карпенка В.О., Ларіна О.М., Міренського І.Г.; Дні-про-петровської школи: Кваші Є.М., Дзюри Є.Н., Науменка О.П., Нікітіної Л.Д., Смирнова О.Г., Вариводи В.М.; Київської школи: Сахно В.П., Курникова І.П., Безбородової Г.Б., Кошарного М.М., Рудзинського В.М.; російських вчених Бі-де-рмана В.Л., Бухіна Б.Л., Кнороза В.І., Мухіна О.М., Новопольського В.І., Пателя Х.П., Пугіна В.О., Тарновського В.М., Третьякова О.Б., Фотинича О.В. та ін.
До факторів, що впливають на ресурс шин, слід віднести: внутрішній тиск у шині, її температуру з урахуванням умов навколишнього середовища, навантаження, що діють на колесо під час руху, швидкість руху транспортного засобу і залишкову крутимість армуючого елемента. Виявлено також основні причини виходу з ладу шин: виробничі дефекти, механічні пошкодження, знос протектора та втомні руйнування, причому в даний час останні є головною причиною скорочення ресурсу пневматичних шин транспортних засобів. Встановлено, що на втомні руйнування значний вплив має стан армуючого елемента. Сучасні шини армують металокордом різного типу. Дослідження літературних джерел показали, що не до кінця ще вивчено вплив якісної характеристики металокорду на довговічність шин. Таким чином, вказані вище фактори лягли в основу розробки нових підходів до оцінки гумовотехнічних виробів транспортних засобів.
У другому розділі наведено теоретичні дослідження впливу ряду експлуатаційних факторів та якісної характеристики металокорду (залишкової крутимості) на скорочення терміну служби шин.
Вперше, застосовуючи метод розмірностей, отримана нова багатофакторна аналітична залежність, що сприяє визначенню пробігу шин за спрощеною схемою. Аналіз впливу факторів різного характеру на довговічність шин транспортних засобів дозволив вибрати найбільш вагомі з них, які лягли в основу одержання нової аналітичної залежності для оцінки їх ресурсу. Зокрема, до них віднесені зовнішні навантаження - вертикальне (FВ), Н, тангенціальне (гальмове) (FГ), Н, бічне (FБ), Н; швидкість руху транспорту (VР), км/год.; тиск у шині (Р), МПа; температура шини (t), 0С; якісна характеристика армуючого елемента (металокорду) – (), оберт. У загальному вигляді вплив цих факторів на ресурс шини (Тр) можна подати таким чином:
. (1)
Користуючись методами теорії розмірностей, представимо критерій ТР (1) у вигляді степеневого ряду за базовими розмірностями довжини L, маси M, часу T :
. (2)
Невідомі показники ступенів у виразі (2) визначаємо з умов, що враховують їх наявність при базових розмірностях:
. (3)
У результаті перетворень одержуємо наступну формулу для обчислення пробігу шин з коефіцієнтом корекції розмірностей:
. (4)
На підставі цієї моделі (4) і з урахуванням ряду експлуатаційних та технологічного факторів, визначено середній ресурс шин, які експлуатуються на передньому і задньому мостах машин, а також у цілому для транспортних засобів.
Для визначення ресурсу за виразом (4) розглянуті й визначені для тролейбусів різних типів навантаження, що діють на колесо. Аналіз отриманих даних показав, що великі зусилля виявлені в колесах передніх мостів, тому що при менших нормальних навантаженнях вони випробують підвищений знос через сили гальмування і бічних зусиль, які прикладаються до них під час руху.
Досліджено залежність теплового фактора пневматичної шини. Температура матеріалу шини у різних точках її перерізу неоднакова, має нелінійний характер зміни і для тролейбусних шин моделі 12.00R20 коливається в діапазоні 30?600С. Основними причинами збільшення температури таких шин, що експлуатуються з мінімальною швидкістю 15?19 км/год., є підвищенні навантаження, нестабільний режим керування (з частими зупинками, підгальмуваннями та розгонами), стан дорожнього покриття, фізико-механічні характеристики гумовокордного матеріалу і показник часу шини (чим старіше шина, тим вище її температура). На підставі отриманих результатів побудована номограма зміни теплоутворення шини від ряду факторів, таких як швидкість руху, навантаження, що діє на колесо під час експлуатації, і плече перевезень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ПНЕВМАТИЧНИХ ШИН ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок