Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІСКАЛЬНА ПОЛІТИКА КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ В ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ

ФІСКАЛЬНА ПОЛІТИКА КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ В ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ

Назва:
ФІСКАЛЬНА ПОЛІТИКА КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ В ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАціональна академія наук України
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
Копич Роман Іванович
УДК 339.9:336.02
ФІСКАЛЬНА ПОЛІТИКА КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ В ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ
08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі міжнародного економічного аналізу та фінансів Львівського національного університету імені Івана Франка МОН України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Мальський Маркіян Зиновійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, декан факультету міжнародних відносин
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Якубовський Сергій Олексійович,
професор кафедри економічної теорії і міжнародних економічних відносин Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Сльозко Олена Олександрівна,
провідний науковий співробітник
відділу міжнародних валютно-фінансових відносин Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Захист відбудеться 4 жовтня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий _____ вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Хахлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розширення східних кордонів Європейського Союзу (ЄС) та інтеграційні процеси кінця ХХ – початку ХХІ ст. становлять інтерес з погляду оцінки ефективності економічної політики країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Варто відзначити, що країни з відмінним рівнем економічного розвитку обрали різні стратегії досягнення Маастрихтських критеріїв. Разом з тим, усі країни Східної Європи об’єднує конвергенція до рівня доходу розвинених європейських країн, що стало наслідком проведених структурних реформ та відповідної макроекономічної політики. Хоча обмеження пропозиції грошової маси та фіскальна дисципліна початково дозволили приборкати інфляцію та відновити економічне зростання, по сьогодні залишаються невирішеними низка питань пов`язаних з підготовкою вступу до Європейського валютного союзу (ЄВС). Зокрема, ставиться під сумнів логіка міжчасової оптимізації фіскальної політики як засобу реалізації євроінтеграційної стратегії наближення вступу до ЄС.
Наближення вступу до ЄС супроводжувалося істотним погіршенням сальдо бюджету та збільшенням державної заборгованості, насамперед в країнах-лідерах трансформаційного та інтеграційного процесу (Польща, Угорщина, Чехія, Словенія), але це не перешкоджало гальмуванню інфляції та економічному зростанню. Важливо виявити засадничі причини такого явища, його макроекономічні наслідки і практичні висновки для фіскальної політики в країнах – потенційних кандидатах на вступ до ЄВС у ширшому контексті виникає потреба аналітичного узагальнення генези та розробки концептуального підходу щодо використання фіскальної політики як одного з елементів євроінтеграційної стратегії.
З огляду на проголошений євроінтеграційний курс України особливої актуальності набуває розробка стратегії наближення до рівня соціально-економічного розвитку ЄС з допомогою одного з інструментів економічної політики, а саме фіскальної політики, що використовує позитивні досвіди новоприйнятих країн – членів ЄС.
Методологічні основи аналізу фіскальної політики у перехідних економіках закладені в роботах таких видатних зарубіжних дослідників економістів, як А.Афонсо, Г.Бергер, Дж.Ганеллі, М.деМело, К.Деніцер, Гж.Колодко, М.Обстфельд, К.Рогофф, І.Шекель. Ключові аспекти ролі фіскальної політики у формуванні економічної стратегії розвитку держави в умовах ринкової трансформації досліджуються у працях вітчизняних вчених Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФІСКАЛЬНА ПОЛІТИКА КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ В ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОМУ ПРОЦЕСІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок