Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ, ЕКОНОМІЧНІ ТА НАУКОВІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ ТА ГРЕЦІЇ (90 –ТІ РОКИ ХХ СТ.)

Загрузка...

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ, ЕКОНОМІЧНІ ТА НАУКОВІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ ТА ГРЕЦІЇ (90 –ТІ РОКИ ХХ СТ.)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ, ЕКОНОМІЧНІ ТА НАУКОВІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ ТА ГРЕЦІЇ (90 –ТІ РОКИ ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
Мякушко Сергій Васильович
УДК 321.7:070.1
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ, ЕКОНОМІЧНІ ТА НАУКОВІ ЗВ’ЯЗКИ
УКРАЇНИ ТА ГРЕЦІЇ (90 –ТІ РОКИ ХХ СТ.)
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
політичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті історії України НАН України
Науковий керівник кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Терентьєва Наталія Олексіївна,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділом “Кабінет українсько-
грецьких відносин НАН України”
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Балабанов Костянтин Васильович,
Маріупольський гуманітарний інститут
Донецького національного університету,
ректор
кандидат політичних наук,
молодший науковий співробітник
Лісничук Олесь Володимирович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України
Провідна установа Київський національний університет
будівництва і архітектури,
кафедра політичних наук
Захист відбудеться “20” січня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, м.Київ, вул.Кутузова, 8, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, м.Київ, вул.Кутузова, 8.
Автореферат розісланий “15” грудня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої ради Левенець Ю.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Докорінні суспільно-політичні переміни ХХ століття змусили будувати всю систему міжнародних відносин по-новому, на засадах демократизації і гуманізації. Наприкінці 80-х – у 90-х роках етнополітичний ренесанс народів Східної Європи та створення нових суверенних держав на теренах колишнього Радянського Союзу стали складовими нової історичної реальності у світі. Вони спричинилися до пошуку нових шляхів та світоглядних орієнтирів у міжнародній політиці. Україна та Греція, як активні учасники світового співтовариства, також розвиваються під безпосереднім впливом цих змін і прагнуть налагоджувати свої взаємини на цивілізованій і рівноправній партнерській основі.
В контексті якісно нової політичної ситуації особливо актуальним постає питання про поглиблене вивчення джерел, стану та перспектив розвитку взаємозв’язків народів України та Греції, економічних, наукових та культурних зв’язків, які були спрямовані на подальший розвиток України та Греції.
Історичні традиції українсько-грецьких зв’язків, сучасна політична і економічна ситуація в Європі, прогнозовані перспективи українсько-грецької співпраці доводять, що Греція стає бажаним і конче потрібним партнером України. Тривалі вагання початкового періоду незалежності врешті завершились остаточним усвідомленням необхідності будувати відносини стабільно і динамічно, на широкій державно-правовій основі, враховуючи інтереси і потреби суспільства. Наша держава, обравши незалежний шлях розвитку, визначилась в основних принципах своєї зовнішньої політики, спрямованих на цивілізоване входження країни в світове співтовариство. Пріоритетним, безперечно, є європейський напрям, і тут Греція з її потенціалом допоможе реалізувати поставлене Україною завдання увійти у світове та європейське товариство на правах рівноправного і надійного партнера.
В системі двосторонніх відносин Україна-Греція за 90-ті роки ХХ століття зафіксовано багато нових форм зв'язків. У процесі зміцнення і розширення контактів реанімується кращий досвід попереднього співробітництва. Поглиблення українсько-грецьких зв'язків у всіх сферах є однією з важливих передумов виходу українського суспільства до якісно нових показників і висот.
Нова сторінка в розвитку українсько-грецьких відносин започаткувалась після проголошення в 1991 році Акта про незалежність України. В умовах надзвичайно складних політичних і соціальних зрушень, що супроводжують розбудову української державності на сучасному етапі, має місце відчутне відродження грецької етнічної спільноти нашої країни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ, ЕКОНОМІЧНІ ТА НАУКОВІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ ТА ГРЕЦІЇ (90 –ТІ РОКИ ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок