Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ АНАЛІЗУ ТА СИНТЕЗУ ЧИСЛО-ІМПУЛЬСНИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

ТЕОРІЯ АНАЛІЗУ ТА СИНТЕЗУ ЧИСЛО-ІМПУЛЬСНИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

Назва:
ТЕОРІЯ АНАЛІЗУ ТА СИНТЕЗУ ЧИСЛО-ІМПУЛЬСНИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,50 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Національний університет “Львівська політехніка”
Максимович Володимир Миколайович
УДК 621.317:681:325
ТЕОРІЯ АНАЛІЗУ ТА СИНТЕЗУ
ЧИСЛО-ІМПУЛЬСНИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
05.13.05 – елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант - | доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України
Дудикевич Валерій Богданович,
завідувач кафедри “Захист інформації”
Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - |
доктор технічних наук, професор
Азаров Олексій Дмитрович, директор інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, завідувач кафедри “Обчислювальна техніка” Вінницького національного технічного університету, м.Вінниця
доктор технічних наук, професор
Сопрунюк Петро Маркіянович, завідувач відділу електричних вимірювань фізичних величин Фізико-механічного інституту НАН України, м.Львів
доктор технічних наук, професор
Мичуда Зиновій Романович, професор кафедри “Комп’ютеризовані системи автоматики” Національного університету “Львівська політехніка”, м.Львів
Захист відбудеться 26 жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд.226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий 25 вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор Луцик Я.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одна з істотних тенденцій розвитку обчислювальних засобів, вимірювальної техніки, а також техніки формування імпульсних послідовностей і кодових сигналів, полягає в тому, що опрацювання інформації виконується в реальному масштабі часу. При цьому окремо можна виділити ті засоби, в яких використовується число-імпульсний код (ЧІК) – число-імпульсні функціональні перетворювачі (ЧІФП). До таких засобів, зокрема, відносяться перетворювачі часового інтервалу, частоти і фази в код, перетворювачі напруги і струму в код з проміжним перетворенням неперервної величини в послідовність імпульсів, деякі перетворювачі лінійних і кутових переміщень, пристрої для обробки вихідних сигналів дозиметричних детекторів, синтезатори частоти, пристрої формування сигналів заданої форми, генератори псевдовипадкових імпульсних послідовностей. Таким чином, стосовно свого призначення, ЧІФП можна поділити на дві групи: перетворювачі, що вбудовані у вимірювальний тракт і здійснюють опрацювання інформації в процесі її надходження; перетворювачі, що виконують функції формування імпульсних і кодових послідовностей.
Перетворення ЧІК може здійснюватись різними засобами, основними з яких є: табличні і таблично-алгоритмічні; на основі цифрових інтеграторів (ЦІ) та інших апаратних засобів опрацювання імпульсних послідовностей; програмні з використанням мікропроцесорів і мікроконтролерів. До ЧІФП, як правило, відносять другу з вищеперелічених груп.
Конкурентна спроможність ЧІФП, порівняно з табличними і таблично-алгоритмічними пристроями, полягає у тому, що їх структури простіші з точки зору кількості елементарних логічних комірок (вентилів), що використовуються, для широкого діапазону значень ЧІК.
Основною перевагою ЧІФП порівняно з програмними засобами, як і будь-яких апаратних засобів над програмними, є вища швидкодія. Окрім того, ЧІФП мають певні переваги при роботі з даними, що надходять з багатьох каналів.
Що стосується технологічного забезпечення ЧІФП, їх конкурентна спроможність спричинена можливістю реалізації їх структур на програмованих логічних інтегральних схемах (ПЛІС).
Розвиток ЧІФП, стосовно покращення їх характеристик, відбувається в напрямках: розширення їх функціональних можливостей, підвищення точності і швидкодії, розширення динамічного діапазону ЧІК.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ТЕОРІЯ АНАЛІЗУ ТА СИНТЕЗУ ЧИСЛО-ІМПУЛЬСНИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок