Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ КРИМСЬКОЇ АСРР

Загрузка...

СТВОРЕННЯ КРИМСЬКОЇ АСРР

Назва:
СТВОРЕННЯ КРИМСЬКОЇ АСРР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
БИКОВА Тетяна Борисівна
УДК (477.75) “1917/1920”
СТВОРЕННЯ КРИМСЬКОЇ АСРР
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії України 20 — 30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кульчицький Станіслав Владиславович,
Інститут історії України НАН України,
заступник директора,
завідувач відділом історії
України 20 — 30-х рр. ХХ ст.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Майборода Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
завідувач відділом етнополітології;
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Бойко Олена Дмитрівна,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник
відділу історії української революції
1917 —  рр.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, історичний факультет, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “_25_” листопада 2005 р. о “_14-00_” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий 21 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Гуржій О.І.
Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. Історичні долі України і Криму тісно пов’язані впродовж багатьох століть. У ХVІІІ ст. Крим і Південна Україна стали частиною Російської імперії. В кордонах Таврійської губернії склалася економічна єдність півострова та його материкової частини – Північної Таврії. Коли Центральна Рада визначала кордони своєї держави, користуючись найбільш переконливим аргументом – переважанням на даній території українського населення, вона не включила Кримський півострів до складу УНР. Проте уряд гетьмана П.Скоропадського, який успадкував від Центральної Ради вже сформовану державу, пред’явив свої претензії на Крим, виходячи з критеріїв економічної доцільності. Цим же критерієм керувався М.Хрущов, коли ініціював приєднання Кримської області до складу УРСР 1954 р.
Після розпаду Радянського Союзу в незалежній Україні одразу з’явилася найбільш гостра проблема у відносинах з Російською Федерацією: Чорноморський флот і територія його базування – Кримський півострів. То загострюючись, то затухаючи, ця проблема існувала аж до ратифікації Російською Федерацією Договору про дружбу, співробітництво і добросусідство. У Договорі недвозначно вказано, що сторони визнають існуючі між ними кордони.
Повернення кримськотатарського народу в Крим є актом історичної справедливості. Разом з цим цей процес супроводжується ускладненнями економічного й політичного характеру. Одним з таких ускладнень є намагання кримськотатарських організацій надати кримській автономії національний характер. Так, у травні 2005 р. голова Меджлісу М.Джемільов звернувся до Президента України з декларацією про "відтворення кримськотатарської автономії у складі України".
За своїм статусом Автономна Республіка Крим є правонаступницею ліквідованої Кримської АРСР (АСРР). Та чи була Кримська АСРР національною автономією?
Актуальність дисертаційної роботи визначається слабою дослідженістю проблеми. Тема дисертації сформульована таким чином, щоб виявити всі обставини утворення Кримської АСРР, а також попередні події, починаючи з розвалу Російської імперії, які вплинули на характер і форму проголошеної в 1921 р. кримської автономії.
Об’єктом вивчення є форми національного територіального устрою, які створювалися в Криму під впливом різних політичних сил місцевого і зовнішнього походження.
Предметом дослідження є національна й соціально-економічна політика держав або державних утворень, яка вирішальною мірою впливала на національно-державне будівництво на півострові і, в кінцевому підсумку, обумовила появу у 1921 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СТВОРЕННЯ КРИМСЬКОЇ АСРР

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок