Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗРОШЕННЯ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ

Загрузка...

ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗРОШЕННЯ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ

Назва:
ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗРОШЕННЯ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТРАТІЧУК Наталя Володимирівна
УДК 330.131.5:338.432
ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗРОШЕННЯ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник народної освіти України
Благодатний Володимир Іванович,
Європейський університет (м. Херсон),
завідувач кафедри економіки та менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
В’юн Валентин Георгійович,
Миколаївський державний аграрний університет, професор кафедри менеджменту організацій та права;
кандидат економічних наук
Миронов Віктор Вікторович,
Херсонський юридичний інститут ХНУВС,
старший викладач кафедри економіко–правових дисциплін.
Провідна установа – Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економіко-екологічних проблем приморських районів, м. Одеса.
Захист відбудеться 27 червня 2006р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці
Миколаївського державного аграрного університету за адресою:
54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий "23" травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багатофакторність, взаємообумовленість та взаємозалежність кінцевих результатів сільськогосподарської праці потребують системного підходу до вивчення будь якого явища проблем АПК, а більше того сільськогосподарського виробництва з зрошуваним землеробством.
Під впливом зрошення на півдні України сформувалися агроландшафти з новими властивостями. Поряд з їхньою позитивною функцією все більше актуальним постає питання про погіршення якості меліоративного стану використовуваних земель. На сьогодні, через дефіцит матеріально-грошових ресурсів, це питання стоїть особливо гостро. Проте без ведення зрошення не можливо одержання врожаїв цілого ряду сільськогосподарських культур.
Технічному, технологічному, організаційно-економічному обґрунтуванню широкої програми побудови та експлуатації великих державних зрошувальних систем, сільськогосподарському освоєнню зрошуваних площ півдня України було присвячено багато наукових праць та методичних розробок. Разом з тим практика сільськогосподарського виробництва, експлуатації та використання зрошувальних систем та поливних земель півдня України висунули ряд питань, які потребують додаткових методичних і прикладних розробок для широкого оперативного їх застосування, особливо, з проблем ресурсозбереження та нових методів господарювання на великих зрошувальних комплексах.
Питання раціонального використання, відтворення та охорони земельних і водних ресурсів з метою ефективного розвитку сільського господарства досліджувалися багатьма ученими, зокрема, В.В. Докучаєвим, В.А. Ковдою, О.М. Костяковим, Г.М. Личом, Ю. Одумом, Г.Ф. Раскіним, М.Ф. Реймерсом та ін. Науково-практичні і соціально-економічні аспекти ведення сільськогос-подарського виробництва, його інтенсифікації, раціонального земле- та водокористування, поліпшення якості аграрної продукції висвітлено в наукових працях О.Ф. Балацького, І.К. Бистрякова, В.І. Благодатного, В.Г. В’юна, Б.М. Данилишина, Д.С. Добряка, С.І. Дорогунцова, Ю.І. Івашкевича, Л.Я. Новаковського, І.І. Лукінова, О.М. Онищенка, Г.М. Підлісецького, П.П. Руснака, П.Т. Саблука, В.М. Степанова, П.А. Стецюка, В.М. Трегобчука, А.М. Третяка, О.М. Царенка, М.А. Хвесика, В.В. Юрчишина та багатьох інших.
Однак проблема ефективного й екологобезпечного використання ресурсного потенціалу водогосподарського комплексу, зрошуваних земель з урахуванням здійснюваних в Україні ринкових перетворень залишається недостатньо дослідженою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗРОШЕННЯ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок