Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАХИСТ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ

ЗАХИСТ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ

Назва:
ЗАХИСТ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
АЛМАШІ МИРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 342.726 – 054.57
ЗАХИСТ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного права Національної академії внутрішніх справ України
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор
Бисага Юрій Михайлович,
завідувач кафедри конституційного права та порівняльного правознавства Ужгородського національного університету
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
Погорілко Віктор Федорович,
заступник директора Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
кандидат юридичних наук, доцент
Лисенков Сергій Леонідович,
проректор Академії адвокатури України
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться 22 вересня 2004 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 у Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
Автореферат розіслано 20 серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Із здобуттям незалежності України відбулися суттєві позитивні зміни у формуванні системи захисту прав національних меншин, зокрема: сформована належна законодавча база для розвитку національних меншин та забезпечення відповідних їх прав; на конституційному рівні визнано існування національних меншин в Україні та закріплені окремі положення в Конституції України, спрямовані на захист і забезпечення прав національних меншин; створено та офіційно зареєстровано численні громадські організації національних меншин, які діють на різних рівнях: всеукраїнському, регіональному та місцевому; ратифіковані численні міжнародні угоди, спрямовані на захист прав національних меншин в Україні.
У сучасних умовах національного відродження в Україні різних національних спільнот, еволюції концепції національних меншин, розвитку правового статусу національних меншин за законодавством України та за міжнародним правом, важливе практичне та теоретичне значення має дослідження захисту прав національних меншин в Україні.
Проблеми захисту прав національних меншин серед учених-юристів України досліджували О.М. Биков, В.П. Колісник, В.О. Нікітюк, В.Ф. Погорілко, П.М. Рабінович, Ю.І. Римаренко, Л.І. Рябошапко, М.М. Товт та інші. Вагомий внесок у дослідження захисту прав національних меншин здійснили російські учені А.Х.Абашидзе, Ф.Р. Апанідзе, Л.М. Карапетян, О.А. Лукашова, С.С. Юр’єв. Серед інших зарубіжних авторів, які досліджували захист прав національних меншин, слід виділити праці Ф. Гекмана, Ф.Ермакори, Ф. Капоторті, А. Хонора, Г.К. Шеу та ін.
Проте, незважаючи на широке визнання прав та свобод національних меншин, необхідності їх захисту, ця проблема є малодослідженою. Зокрема, у вітчизняній науці конституційного права до останнього часу не існувало фундаментальних досліджень захисту прав національних меншин в Україні. Науковці досліджують лише певні аспекти та складові захисту прав національних меншин в Україні, наприклад, захист мовних прав національних меншин в Україні. Тому проблема захисту прав національних меншин в Україні потребує комплексного наукового дослідження.
Дослідження захисту прав національних меншин в Україні також пов’язане, по-перше, з необхідністю створення теоретичних основ захисту прав національних меншин в Україні; по-друге, з потребою вдосконалення чинного законодавства у сфері захисту прав національних меншин відповідно до Конституції України і новітніх тенденцій розвитку захисту прав національних меншин за міжнародним правом та законодавством окремих зарубіжних країн; по-третє, з необхідністю вдосконалення інституційної та нормативної систем захисту прав національних меншин в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЗАХИСТ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок