Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ЛАНДШАФТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ НІШІ (на прикладі ландшафтів рівнинної частини території України)

АНАЛІЗ ЛАНДШАФТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ НІШІ (на прикладі ландшафтів рівнинної частини території України)

Назва:
АНАЛІЗ ЛАНДШАФТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ НІШІ (на прикладі ландшафтів рівнинної частини території України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ
СВІДЗІНСЬКА Дар’я Валеріївна
УДК 911.5/.9: 577.4 (477)
АНАЛІЗ ЛАНДШАФТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ НІШІ
(на прикладі ландшафтів рівнинної частини території України)
11.00.01 – фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної географії та геоекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Гродзинський Михайло Дмитрович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
фізичної географії та геоекології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Некос Володимир Юхимович
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, завідувач кафедри
геоекології та конструктивної географії
кандидат географічних наук, доцент
Круглов Іван Станіславович
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри
фізичної географії
Провідна установа: Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського
Міністерства освіти і науки України,
географічний факультет
Захист відбудеться „23” березня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.02 Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
Автореферат розісланий „21” лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.163.02
кандидат географічних наук,
старший науковий співробітник |
В.І. Передерій |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ландшафт як відкрита система функціонує під впливом численних факторів, що мають різну природу. Саме тому його всебічне пізнання вимагає ґрунтовного вивчення не лише внутрішніх структур ландшафту, а й тих чинників, під дією яких відбувається їх формування, динамічні та еволюційні зміни. Такі дослідження реалізуються через встановлення зв’язків і взаємозалежностей між ландшафтами та визначальними для них факторами природного і антропогенного середовищ.
Одним із шляхів такого пізнання є вивчення факторного простору ландшафту, як інтегрального середовища його існування та самоорганізації. Основу подібних досліджень було закладено в працях О.О. Григорєва (1970), Е. Неефа (1974), В. Б. Сочави (1978), А.А. Краукліса (1979), О.Д. Арманда (1988) та ін. Свою роль у формуванні теоретичного базису цих досліджень відіграла й екологія, з якої були запозичені концепції сукцесії, лімітуючих факторів, екотону та екологічної ніші. Остання концепція розширила зміст поняття факторного простору і водночас надала йому значні евристичні можливості у дослідженні ландшафтів (Гродзинський, 1993, 1995, 2005, Коломиц, 1998, Пузаченко, 2004, Delcourt, Delcourt, 1992 та ін.). Проте, підхід до вивчення ландшафтів на основі концепції екологічної ніші хоч і відзначається більшістю авторів як перспективний, лишається недостатньо обґрунтованим у теоретико-методичному відношенні. Особливо це стосується методології виділення ніш ландшафтів, їх кількісного оцінювання, визначення перетину ніш і їх змін у часі. Через недостатню розробленість вказаних теоретичних і методичних питань концепція ніші у ландшафтознавстві практично не знаходить застосування при вирішенні прикладних питань.
Тому змістовне і аналітичне обґрунтування принципів і методів (особливо, в їх геоінформаційному аспекті) вивчення ландшафтів із застосуванням концепції ніші є перспективним напрямком розвитку сучасного ландшафтознавства. З ним пов’язані значні можливості у вирішенні низки наукових і практичних завдань, зокрема: класифікаційного впорядкування ландшафтів, оцінки їх унікальності та подібності, стійкості до флуктуацій зовнішнього середовища, прогнозування динамічних тенденцій тощо. На цій основі можливе обґрунтування оптимальних заходів з охорони та такого використання ландшафтів, яке відповідає їх нішам у просторі природних і антропогенних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АНАЛІЗ ЛАНДШАФТІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ НІШІ (на прикладі ландшафтів рівнинної частини території України)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок