Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНІЧНИМИ ОБ’ЄКТАМИ

ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНІЧНИМИ ОБ’ЄКТАМИ

Назва:
ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНІЧНИМИ ОБ’ЄКТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Шостак Богдан Олексійович
УДК 681.513.6
ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНІЧНИМИ ОБ’ЄКТАМИ
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Невлюдов Ігор Шакирович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідуючий кафедрою технології та автоматизації виробництва радіоапаратури.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Удовенко Сергій Григорович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри „Електронні обчислювальні машини”;
кандидат технічних наук, доцент Скобцов Вадим Юрійович, Інститут прикладної математики і механіки НАН України
(м. Донецьк), вчений секретар.
Провідна установа – Національний аерокосмічний університет ім.
М.Є. Жуковського “Харківський авіаційній інститут”,
кафедра авіаційних приладів і вимірювань, м. Харків.
Захист відбудеться “23”січня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: просп. Леніна, 14, м. Харків, 61166.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: просп. Леніна, 14, м. Харків, 61166.
Автореферат розіслано “22” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задача керування динамічними об'єктами, що функціонують за умов апріорної і поточної невизначеності, є однією з ключових у сучасній теорії керування. Це обумовлюється тим, що більшість сучасних об'єктів керування відноситься до класу слабо формалізованих, що мають нелінійні статичні і динамічні характеристики. До таких об'єктів, зокрема, відносяться складні технологічні комплекси, багатопроцесорні системи обробки даних, гнучкі автоматизовані виробництва й ін. У цих випадках процес керування ? складний багатопозиційний процес, що вимагає високої надійності систем керування технічними об'єктами (СКТО). До особливостей контрольованих СКТО відносяться їх велика складність і різнорідність. Кожна зі складових частин системи самостійно не функціонує, а пов'язана з іншими частинами, що впливають одна на одну, причому з появою відмовлень характер цих зв'язків важко піддається аналізу. Для ефективного діагностування й оперативного усунення відмовлень у таких системах керування класичні методи найчастіше виявляються неефективними.
У зв'язку з цим, для вирішення задач керування процесами діагностування останні десятиріччя усе ширше застосування знаходять методи, засновані на апараті штучного інтелекту, штучних нейронних мереж, системах нечіткого виведення і гібридних схем.
Технічне обслуговування і контроль електронних систем керування складними технічними об'єктами організується по-різному в умовах виробництва й експлуатації. При виробництві електронних систем на заводі-виготовлювачі практично немає обмежень на складність використовуваних засобів технічної діагностики. При експлуатації електронних систем обслуговуючий персонал має у своєму розпорядженні значно менші можливості, тому в основному застосовуються засоби тестової діагностики.
При цьому відсутність методів, а також спеціального устаткування не дозволяє автоматизувати процес діагностування СКТО за умов апріорної невизначеності (відсутність технічної документації, опису алгоритмів функціонування, математичного забезпечення, діагностичних моделей пристроїв, що перевіряються, тощо). Отже, для оптимізації процесу діагностування СКТО необхідна наявність спеціальних програмно-технічних засобів, що дозволять максимально знизити трудомісткість, пов'язану з пошуком дефекту. Така система може призначатися до використання як підсистема забезпечення надійності функціонування гнучких автоматизованих виробництв (ГАВ), взаємодіюча з підсистемою керування ГАВ, підсистемою аналізу, прийняття рішень і як багатофункціональна цільова експертна система діагностики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОГРАМНО-ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНІЧНИМИ ОБ’ЄКТАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок