Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВІРУСІВ ПОЛІОМІЄЛІТУТА ЇХ БЕНТОНІТОВИХ ВАРІАНТІВ НА ПУХЛИННІ ПРОЦЕСИ В ЕКСПЕРИМЕНТІ

ВПЛИВ ВІРУСІВ ПОЛІОМІЄЛІТУТА ЇХ БЕНТОНІТОВИХ ВАРІАНТІВ НА ПУХЛИННІ ПРОЦЕСИ В ЕКСПЕРИМЕНТІ

Назва:
ВПЛИВ ВІРУСІВ ПОЛІОМІЄЛІТУТА ЇХ БЕНТОНІТОВИХ ВАРІАНТІВ НА ПУХЛИННІ ПРОЦЕСИ В ЕКСПЕРИМЕНТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця
Ахрамєєва Наталія Володимирівна
УДК 578.835.15:578.72:616-006-092.4
ВПЛИВ ВІРУСІВ ПОЛІОМІЄЛІТУТА ЇХ БЕНТОНІТОВИХ ВАРІАНТІВ НА ПУХЛИННІ ПРОЦЕСИ В ЕКСПЕРИМЕНТІ
03.00.06 - вірусологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті
імені О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: Широбоков В.П., д.м.н., професор, член-кор. НАН та АМН України, заслужений діяч науки і техніки України, завідуючий кафедрою мікробіології, вірусології та імунології НМУ.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Рибалко Світлана Леонтьєвна, старший науковий співробітник, в. о. зав. лабораторією мікробіологічного контролю якості імунобіологічних препаратів Київського науково-дослідного інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського
доктор медичних наук, професор Гриневич Юрій Акимович, заслужений діяч науки, завідуючий експериментально-лабораторним відділом інституту онкології та радіології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Д.Шупика МОЗ України, м.Київ.
Захист відбудеться “ 20 “ травня 1999 р. о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.01 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця за адресою: 252057, Київ-57, проспект Перемоги, 34, медико-профілактичний корпус, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця за адресою: Київ-57, вул.Зоологічна,3.
Автореферат розісланий “ 20 ” квітня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор О.П. Яворовський


Актуальність роботи
Онкологічні захворювання являються надзвичайно важливою медичною та соціальною проблемою. Зважаючи на це, експериментальне обгрунтування нових методів терапії пухлин лишається актуальним завданням. В теперішній час проводиться інтенсивний пошук нових підходів до лікування онкологічних захворювань (Е.В. Филоненко с соавт., 1998; V Bertone et al.,1997; T Schunck et al, 1998). Одним із таких методів є віротерапія. Питання про застосування вірусів в онкотерапії досліджується і дискутується вже протягом десятиріч - з моменту відкриття явища вірусного онкотропізму та онколізу.
Вивчення взаємодії вірусів та пухлин, як новий науковий напрямок, почав формуватися в 50-ті роки. Для віротерапії онкозахворювань випробовувались віруси різних таксономічних груп та вірусні вакцини - арбовіруси, аденовіруси, віруси герпесу, вірус вісповакцини, антирабічна вакцина з різними, часом суперечливими, наслідками. Але спектр вірусів, що можуть бути використані в практичній віротерапії, обмежується властивостями цих вірусів. Вони мають бути апатогенними чи малопатогенними для людини і спричиняти виражену туморінгібуючу дію. З цієї точки зору перспективними є ентеровіруси (ЕВ), які відносяться до родини Picornaviridae, роду Enterovirus (J.L. Melnick, 1996). Клінічну апробацію та практичне застосування ентеровірусів в онкологічній клініці розпочала М.К.Ворошилова (М.К. Ворошилова, 1986), яка створила ряд живих ентеровірусних вакцин, що використовувалися з 1958 року для імунізації ракових хворих з певним позитивним клінічним ефектом. Паралельно з 1960 року Муценієце А.Я. із співавторами (А.Я. Муцениеце, 1969; А.Я. Муцениеце, 1977; А.Я. Муцениеце с соавт., 1982) проводили експериментальні дослідження в цьому напрямку, в результаті яких було виявлено онкотропізм значного числа ентеровірусів до деяких пухлин людини і тварин.
Серед ЕВ особливо реальним для віротерапії є застосування вакцинних штамів вірусів поліомієліту (ВВПМ), тому, що вони є складовими компонентами живої поліомієлітної вакцини Себіна, яка використовується для масової імунізації людей (тобто являються безпечними), і, наряду з іншими ентеровірусами, проявляють онкотропні властивості (М.К Ворошилова, 1979). З огляду на те, що взаємодія вірусів та пухлин має дуже індивідуальний характер, перед тим як рекомендувати певні віруси для дослідження в онкологічній клініці необхідно різнобічно вивчити механізми їх впливу на розвиток пухлин та на організм в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВПЛИВ ВІРУСІВ ПОЛІОМІЄЛІТУТА ЇХ БЕНТОНІТОВИХ ВАРІАНТІВ НА ПУХЛИННІ ПРОЦЕСИ В ЕКСПЕРИМЕНТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок