Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНФЛІКТНО-КОНСЕНСУСНА ПАРАДИГМА РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ВІДНОСИН

Загрузка...

КОНФЛІКТНО-КОНСЕНСУСНА ПАРАДИГМА РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ВІДНОСИН

Назва:
КОНФЛІКТНО-КОНСЕНСУСНА ПАРАДИГМА РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,44 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
УДК 323
МОСКАЛЕНКО Олена Михайлівна
КОНФЛІКТНО-КОНСЕНСУСНА ПАРАДИГМА РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 23.00.02 — політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури.
Науковий керівник:
доктор політичних наук, доцент
КРЕСІНА Ірина Олексіївна,
завідувач Центру по організаційному та науково-мето-дичному забезпеченню підготовки "Юридичної енциклопедії" Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, доцент
ОНІЩЕНКО Ірина Григорівна,
проректор Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту та бізнесу;
кандидат філософських наук, доцент
КИСЕЛЬОВ Сергій Олегович,
завідувач кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія".
Провідна установа:
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України,
відділ соціальної філософії.
Захист відбудеться 16 червня 2000 р. о 15-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий "15" травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук В.П. ГОРБАТЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У процесі свого цивілізаційного розвитку людство постійно зустрічається з різноманітними конфліктами. Соціальні, етнічні, релігійні, ідеологічні, культурні та інші суперечності нерідко в історії людства ставали причинами гострого військового протистояння між племенами, містами, державами або цілими групами країн. В історії ХХ ст. вони навіть спричинили виникнення двох світових воєн, в яких загинули десятки мільйонів людей. Сучасні конфлікти залишаються одним з основних чинників нестабільності на планеті, а також значною мірою зумовлюють характер розгортання політичних процесів. З огляду на це останні можна охарактеризувати як "відкритий виступ" (Х.Ортега-і-Гасет), за якого політичні опоненти розглядаються лише з позиції конфронтації, як бар'єр на шляху реалізації інтересів однією зі сторін, а суспільні відносини — як поле боротьби, царина суперечностей.
За вищезазначених умов противагою є спроби за допомогою консенсусу блокувати поглиблення протистояння задля збереження системо-творчих цінностей — державності, миру, легітимності, стабільності, злагоди. І перше сприйняття суспільно-політичних відносин (конфліктна парадигма), і друге (парадигма консенсусу), взяті окремо у своєму розвитку або у наперед визначеній непоєднуваності, призводять до виникнення перманентного суспільного протистояння. Відтак актуальним зав-данням політичної теорії є виявлення ступеня можливої взаємодії та обсягів взаємного впливу конфліктної і консенсусної парадигм. Саме такий підхід за сучасних умов може вважатися альтернативою щодо спрощених підходів до регулювання конфліктів. Він відкриває нові перспективи на шляхах подолання політичного протистояння, котре, як правило, зумовлює стагнацію на всіх рівнях суспільно-політичної організації і в усіх сферах людської життєдіяльності.
Нерозривність, взаємодія конфлікту й консенсусу — це не тільки новий підхід у політичній теорії, а й своєрідна відповідь на актуальні запити сучасної суспільно-політичної практики. Такого поєднання насамперед потребують необхідність подолання кризового розвитку постра-дянських соціумів, у тому числі України, а також потреби модернізації, відповідної сучасним викликам постіндустріалізму та інформатизації.
Ступінь наукової розробки проблеми. Проблема взаємодії кон-фліктної та консенсусної парадигм, а також прикладне застосування відповідної методології постали у політичній думці (у формі філософських, теологічних, історичних, правових, політологічних підходів) з давніх часів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КОНФЛІКТНО-КОНСЕНСУСНА ПАРАДИГМА РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок