Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дериваційні процеси у німецькій фразеології (на матеріалі фразеологічних біблеїзмів)

Загрузка...

Дериваційні процеси у німецькій фразеології (на матеріалі фразеологічних біблеїзмів)

Назва:
Дериваційні процеси у німецькій фразеології (на матеріалі фразеологічних біблеїзмів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський державний лінгвістичний університет
ЛИСЕНКО Олександр Миколайович
УДК 803.0-3
Дериваційні процеси у німецькій фразеології
(на матеріалі фразеологічних біблеїзмів)
спеціальність 10.02.04 - германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Київського державного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор Гаврись Володимир Іванович, Київський державний лінгвістичний університет, кафедра німецької філології, професор
Офіційні опоненти: Провідна організація: доктор філологічних наук, професор Омельченко Лариса Федорівна, Київський державний лінгвістичний університет, кафедра практики англійської мови, професор кандидат філологічних наук, доцент Хоменко Любов Олександрівна, Національний аграрний університет України, кафедра німецької і французької мов, завідувач кафедри Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, кафедра німецької мови та загального мовознавства, м.Чернівці
Захист відбудеться "22" грудня 2000 р. о 10.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського державного лінгвістичного університету (03680, МПС, Київ-5, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці університету
Автореферат розісланий "21" листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А.А.
Загальна характеристика роботи
Одним із перспективних напрямів у вітчизняній і зарубіжній лінгвістиці є вивчення процесів фразотворення та лексикографічної фіксації фразеологічних одиниць. У роботах провідних лінгвістів розглядаються різні аспекти фразотворчих процесів: онтологія, загальні та окремі фактори фразотворення й лексикографії, роль і місце даних процесів у мові (Н.Н.Амосова, В.М.Білоноженко, Т.С.Воробйова, С.Г.Гаврін, В.І.Гаврись, Ю.А.Гвоздарєв, О.В.Кунін, В.Н.Телія). Незважаючи на наявність робіт, присвячених дослідженню фразотворення, детальне вивчення даних процесів у німецькій мові ще далеке від повного завершення.
Фразеологічні біблеїзми як об'єкт дослідження привертають увагу багатьох вчених. Зокрема, вивчення фразотворчих процесів фразеологічних біблеїзмів відображено в роботах А.Біріх, І.Матєшич, Ю.А.Гвоздарєва, О.В.Куніна, З.І.Семьонової, Л.І.Степанової, виконаних на матеріалі російської та англійської мов.
Розвиток лінгвістики, зміна наукових парадигм та досягнення суміжних з мовознавством наук призвели до того, що на даному етапі більшої актуальності набуває когнітивна орієнтація досліджень у мовознавстві. Очевидно, що фразеологія взагалі і фразотворення зокрема не можуть залишитись осторонь такого напряму досліджень. Таким чином, сучасний стан дослідженності фразотворчих процесів, загальні напрями вивчення фразотворення визначають актуальність даного дисертаційного дослідження, яка полягає в застосуванні концепції мовної картини світу до вивчення процесів фразотворення у німецькій мові. Обраний підхід реалізується через визначення фразеологічних одиниць (ФО) як елементів мовної картини світу (МКС), тобто як концептуально-мовних сутностей, наділених і ознаками логічних об'єктів, і лінгвістичними характеристиками актуальних значень. Актуальність роботи обумовлена досить високою частотою вживання фразеологічних біблеїзмів у німецькій мові й тією роллю, що зіграла Біблія в становленні історико-культурної спадщини німецькомовних країн, а також винятковим впливом мови Святого Писання на формування німецької літературної мови, високою суб'єктивною значущістю фразеологічних біблеїзмів (ФБ) для носіїв мови.
Зв`язок роботи з науковими темами. Дисертація виконана в межах держбюджетної наукової теми Міністерства освіти і науки України "Типологія та функціонування одиниць фонетичної, граматичної та лексичної систем сучасних германських та романських мов: когнітивний, комунікативний та прагматичний аспекти", що розробляється у Київському державному лінгвістичному університеті (тема затверджена вченою радою КДЛУ, протокол № 5 від 27 січня 1997 року).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Дериваційні процеси у німецькій фразеології (на матеріалі фразеологічних біблеїзмів)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок