Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ЦІЄЮ ІНФЕКЦІЄЮ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ЦІЄЮ ІНФЕКЦІЄЮ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ЦІЄЮ ІНФЕКЦІЄЮ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,14 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
УСТІНОВА ЛЮДМИЛА АНАТОЛІЇВНА
УДК 616.931-036.22+616.931-084
ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФІЛАКТИЧНИХ
ЗАХОДІВ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ЦІЄЮ ІНФЕКЦІЄЮ
В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
14.02.02-епідеміологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській військово-медичній академії МО України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Колесніков Михайло Михайлович,
професор кафедри епідеміології,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Бондаренко Валентина Іванівна,
провідний науковий співробітник лабораторії поліомієліту та інших ентеровірусних інфекцій, Інститут епідеміології
та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України
кандидат медичних наук
Деревянкін Ігор Вадимович,
директор програми вакцинопрофілактики,
ДП “Американський центр медичної допомоги”
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Захист відбудеться “12” листопада 2002р. о 12.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.02 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 4)
Автореферат розісланий “19” вересня 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук С.І. Доан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останнє десятиріччя в умовах погіршання епідемічної ситуації з дифтерії серед цивільного населення, аналогічні інфекційні процеси відбувалися серед військовослужбовців Збройних Сил України (ЗСУ). На початку 90-х років відмічалася тенденція до зростання захворюваності на дифтерію серед особового складу ЗСУ (Ю.І. Лешенко і співавт., 1993; В.М. Жданов і співавт., 1993), яка поступово набула характеру епідемії. На фоні високих показників захворюваності, що значно перевищували аналогічні показники серед цивільного населення, в ЗСУ спостерігався високий рівень смертності від цієї інфекції.
Наприкінці 90-х років стан епідемічного неблагополуччя з дифтерії в ЗСУ зберігався. Показники захворюваності залишалися високими, головним чином, за рахунок активності епідемічного процесу серед військовослужбовців строкової служби. Це без сумніву впливало на рівень бойової підготовки та боєготовності військових частин, тому профілактика дифтерії серед військовослужбовців залишається одним з найбільш актуальних завдань для військово-медичної служби.
Проблемі профілактики дифтерії в Збройних Силах (ЗС) присвячено ряд робіт (М.М. Городецький, 1998; М.І Хижняк зі співавт., 1996; В.І. Трихліб, 1998; В.І. Харченко, 1998). Однак, на сьогодні нез’ясованими залишаються провідні чинники, що обумовлюють епідемічне неблагополуччя з дифтерії в ЗСУ та впливають на ефективність заходів профілактики цієї інфекції серед військовослужбовців в різних регіонах дислокації, видах та родах військ. Крім того, не вивчалися питання посилення спеціалізованого контролю та спадкоємності в діяльності медичних служб Міністерства оборони (МО) і Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України щодо проведення заходів профілактики дифтерії на етапах підготовки та призову молоді на військову службу.
Складна епідемічна ситуація з дифтерії у військових колективах обумовлює необхідність визначення ефективності профілактичних заходів проти дифтерії та удосконалення епідеміологічного нагляду за цією інфекцією в ЗСУ, що буде сприяти підтриманню необхідного рівня боєздатності особового складу та боєготовності військ в мирний та воєнний час.
Зв’язок роботи з плановими науковими дослідженнями. Робота виконувалася згідно з планом науково-дослідної роботи Української військово-медичної Академії МО України “Вивчення рівня напруги імунітету щодо дифтерії та правця у військовослужбовців ЗСУ”: шифр “ІМУНІТЕТ” номер державної реєстрації 0102U003965.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ЦІЄЮ ІНФЕКЦІЄЮ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок