Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ТА ДЕРЖАВНІ МЕХАНІЗМИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ

ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ТА ДЕРЖАВНІ МЕХАНІЗМИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ТА ДЕРЖАВНІ МЕХАНІЗМИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
САВВОВ АНТОН ІВАНОВИЧ
УДК: 331.52
ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ТА ДЕРЖАВНІ МЕХАНІЗМИ
СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ
Спеціальність: 08.02.03 –
організація управління, планування і
регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті (НДЕІ) Міністерства економіки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Бондар Інтерна Касянівна,
НДЕІ Міністерства економіки України, завідувач відділом проблем праці та політики доходів населення
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Базилюк Антоніна Василівна,
НДЕІ Мінекономіки України, завідувач відділом проблем цінової політики
 
кандидат економічних наук, с.н.с.,
Ярошенко Ганна Василівна,
НДІ праці і зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики України і НАН України (м.Киів), вчений секретар
Провідна організація – Інститут економіки промисловості НАН України, (м. Донецьк), відділ проблем управління виробництвом
Захист відбудеться “ 20 ” жовтня 2005 року о 16 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук НДЕІ Міністерства економіки України за адресою: 01601, м. Київ, бульвар Дружби народів 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки України за адресою: 01601, м. Київ, бульвар Дружби народів 28, 1-й поверх.
Автореферат розісланий “ 1 ” вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізірованої вченої ради,
доктор економічних наук О.Ю.Рудченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Середній клас є основою суспільства усіх розвинутих країн і робить значний внесок до економічного зростання шляхом демократичних засад, завдяки своєї соціальної свідомості, освітянського рівня, професіоналізму та мотивації до підприємництва.
На даному етапі в Україні відбувається процес трансформації соціально-економічної системи, що супроводжується поряд з позитивними також негативними явищами. Зокрема в державі створилися несприятливі умови: низький рівень доходів населення, значний прошарок малозабезпеченого населення і бідних. Тому розробка державних механізмів формування середнього класу та соціального захисту різних верств населення є актуальним як у теоретичному, так і практичному значенні.
За цих умов актуальність наукових розробок з теорії і практики становлення та розвитку середнього класу набуває особливого значення. На цю проблему звернули увагу в своїх дослідженнях Базилюк А.В., Бондар І.К, Геєць В.М., Лібанова Е.М., Мандебура В.О., Сологуб О.П., Ярошенко Г.В. та ін. Цей процес тільки набуває свого розвитку і в часи економічної кризи проходить під впливом факторів, що обмежують його інтенсивність, оскільки в структуризації спостерігається двополюсне розшарування до багатих і бідних. До того існує думка, що реалії попереднього десятиліття не налічували умов щодо формування в країні прошарку середнього класу, а той, що існував за радянські часи, можна віднести до протосереднього, але під час зміни соціальної системи більшість з його представників втратили набуті типові ознаки. Тому, у нових умовах доцільність наукового обґрунтування державного механізму сприяння нарощенню потенціалу середнього класу в Україні обумовлено його значенням у зміцненні економіки, підвищенні життєвого рівня населення, зменшенні його майнового розшарування та досягненні цілей щодо стратегії подолання бідності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема досліджень пов’язана з планами науково-дослідних робот НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, зокрема з темою “Наукові підходи до визначення та формування середнього класу в Україні” (2003 р., № держреєстрації 0103U008427) та Міністерства освіти і науки України за темою “Економічні передумови та державний механізм формування середнього класу і прогнозування його впливу на структуризацію суспільства України” (2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ТА ДЕРЖАВНІ МЕХАНІЗМИ СПРИЯННЯ СТАНОВЛЕННЮ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок