Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ ТА ДИДАКТИЧНИХ УМОВ ГРУПОВОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ ТА ДИДАКТИЧНИХ УМОВ ГРУПОВОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ

Назва:
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ ТА ДИДАКТИЧНИХ УМОВ ГРУПОВОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
АРТЮШИНА Марина Віталіївна
УДК 37.043
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ
ТА ДИДАКТИЧНИХ УМОВ
ГРУПОВОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ
 
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному економічному університеті Міносвіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогичних наук, професор,
Козаков Віталій Андрійович
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри педагогіки та психології
Офіційні опоненти:
академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор
Мороз Олексій Григорович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри педагогіки і психології вищої школи
кандидат психологічних наук, доцент
Коломінський Наум Львовіч,
Міжрегіональна академія управління персоналом,
завідувач кафедри психології
Провідна установа
Національний аграрний університет, кафедра педагогіки і психології, Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться "12" жовтня 2000 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9)
Автореферат розісланий "11" вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Ю.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Принципові зміни, що відбуваються сьогодні в Україні (політичні, економічні, соціальні), не обходять і вищу школу, обумовлюючи необхідність суттєвого підвищення якості професійної підготовки майбутніх фахівців. Розвиток суспільства безпосередньо пов’язаний саме з ефективною діяльністю вищої школи, професійною компетентністю і особистіснім розвитком її випускників. Саме тому вкрай необхідним є пошук шляхів підвищення ефективності навчального процесу у вищих закладах освіти, що спирається як на розробку нових підходів до навчання та виховання, так і на розширення можливостей вже відомих, традиційних форм і методів роботи.
В сучасній педагогіці активно використовуються групові форми навчання. Це обумовлено їх реальними можливостями щодо підвищення результативності і ефективності навчання і професійної підготовки, позитивним впливом на особистісний розвиток людини, її соціалізацію та професійне становлення. Проблемам наукового обгрунтування групових форм діяльності приділяється значна увага педагогів та психологів (Г.М.Андреєва, Є.І.Головаха, А.О.Деркач, В.П.Казміренко, Я.Л.Коломінський, М.Б.Коротяєва, М.В.Ланге, К.Левін, А.С.Макаренко, С.Д.Максименко, В.О.Моляко, Р.С.Немов, Т.Ньюком, М.М.Обозов, Н.Ф.Осипова, А.В.Петровський, Ю.П.Правдін, Х.Тріпплет, Л.І.Уманський, Ю.Л.Ханін, М.Шеріф, О.Г.Ярошенко та інші). У той же час слабко досліджуються реальні соціально-психологічні умови навчання (індивідуальні особливості студентів, параметри та тенденції розвитку академічних студентських груп тощо) та їх вплив на групову навчальну діяльність студентів. Також недостатньо з’ясовано, як впливають дидактичні умови організації групової навчальної діяльності студентів (навчальні цілі, що досягаються, способи організації, розподіл функціональних обов’язків, засоби стимулювання, управління і корекції роботи груп, здійснення контрольно-оціночної діяльності тощо) на подальші процеси соціально-психологічного структурування в академічних студентських групах.
Якщо взяти до уваги психолого-педагогічну підготовку у вищих закладах освіти непедагогічного профілю, то дослідження як соціально-психологічних і дидактичних умов навчання, так і їх взаємозв’язку взагалі не проводилися. Частково це пов’язано з тим, що така підготовка введена відносно недавно і ще не набула нормативного характеру для студентів. Разом з цим, введення психолого-педагогічних дисциплін до навчального процесу у таких закладах є актуальним, адже це один із шляхів гуманізації навчання, а, крім того, надання студентам додаткової спеціальності викладача (наприклад, економіки) підвищує їх конкурентоздатність на ринку праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ ТА ДИДАКТИЧНИХ УМОВ ГРУПОВОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок