Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕДАЧІ ПОТУЖНОСТІ ДО СУДНОВИХ ПІДРУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕДАЧІ ПОТУЖНОСТІ ДО СУДНОВИХ ПІДРУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕДАЧІ ПОТУЖНОСТІ ДО СУДНОВИХ ПІДРУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,67 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МОРСЬКА АКАДЕМІЯ
Бендахман Букхалфа
УДК 629.436.12:621.313.332
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕДАЧІ ПОТУЖНОСТІ ДО СУДНОВИХ ПІДРУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ
Спеціальність 05.08.05 — Суднові енергетичні установки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній морській академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Радченко Анатолій Петрович, Одеська державна морська академія, завідувач кафедри “Основи суднової електроенергетики”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ханмамедов Сергій Альбертович, Одеська державна морська академія, завідувач кафедри “Суднові дизельні енергетичні установки та їх експлуатація”
кандидат технічних наук, Анфіногентов Валерій Васильович, Південний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут морського флоту, головний інженер
Провідна організація: Одеський національний морський університет ... Міністерства освіти та науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 16.05. 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .106.01 в Одеській державній морській академії за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ОДМА. Відзиви у двох екземплярах, підписані і завірені печаткою організації, просимо направляти ученому секретарю спеціалізованої вченої ради за адресою академії.
Автореферат розіслано 14.05.2002 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради Д .106.01, доктор технічних наук, професор І.В. Капітонов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Суднові підрулюючі пристрої (СПП) зобов'язані забезпечувати керованість суден при їх малих швидкостях і відсутності ходу. Вони виконують функцію додаткового рушія на морських суднах різних типів (пасажирські, контейнеровози, буксири-рятувальники тощо).
Номінальна потужність СПП сягає 15потужності головного двигуна і 50потужності всіх працюючих суднових дизель-генераторів. Найбільше поширення одержали СПП з гвинтами регульованого кроку (ГРК) і асинхронними двигунами з короткозамкненими роторними обмотками (АДКЗ) потужністю до 2000 кВт. Оскільки потужність суднової електроенергетичної установки обмежена, то при усіх відомих способах пуску СПП виникають провали електричної напруги до 40від номінального значення. При цьому квазістаціонарні значення напруги відновлюються через 5...10 с, що негативно впливає на роботу автоматизованої енергетичної установки. При пусках СПП в первинних двигунах електричних генераторів виникають механічні і теплові перевантаження, що зменшує їхній моторесурс. Тому виникає необхідність у підвищенні ефективності передачі потужності до СПП.
Актуальність теми. Ефективність передачі потужності від суднових дизелів до ГРК СПП зменшується при пускових режимах і неномінальних навантаженнях. При цьому виникають теплові і механічні перевантаження дизель-генераторів, зменшуються коефіцієнт корисної дії (ккд), коефіцієнт потужності (cos j) і виникають аварійні ситуації.
Для підвищення ефективності передачі потужності до ГРК запропоновано використовувати окремий дизель-генератор для роботи СПП. Однак номінальна потужність СПП порівнянна з потужністю окремих суднових дизель-генераторів. Тому необхідні теоретичні й експериментальні дослідження зі зменшення впливу негативних ефектів на передачу потужності від окремого дизель-генератора до ГРК для пускових режимів і неномінальних навантажень СПП.
Задача підвищення ефективності передачі потужності до СПП є актуальною для сучасних суднових енергетичних установок.
Зв'язок роботи з науковими планами. Робота виконана відповідно до програми наукових досліджень ОДМА на 1995…2000 рр., затвердженої Головним управлінням науки Міністерства освіти і науки України по темі “Екологічно чисті, енерго-ресурсозберігаючі технології”.
Мета роботи і задачі дослідження.
Мета дисертаційної роботи — підвищення ефективності передачі потужності від суднового дизель-генератора до СПП для пускових умов і неномінальних навантажень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕДАЧІ ПОТУЖНОСТІ ДО СУДНОВИХ ПІДРУЛЮЮЧИХ ПРИСТРОЇВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок