Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-правові засади діяльності підрозділів місцевої міліції щодо охорони громадського порядку

Загрузка...

Організаційно-правові засади діяльності підрозділів місцевої міліції щодо охорони громадського порядку

Назва:
Організаційно-правові засади діяльності підрозділів місцевої міліції щодо охорони громадського порядку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
СЕРГЄЄВ АНАТОЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 351.745
Організаційно-правові засади діяльності
підрозділів місцевої міліції щодо
охорони громадського порядку
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління,
адміністративне право і процес, фінансове право;
інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
БАНДУРКА Олександр Маркович,
Верховна Рада України, народний депутат.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ПЄТКОВ Валерій Петрович,
Кіровоградський юридичний Інститут Національного університету внутрішніх справ, ректор;
кандидат юридичних наук, професор
БИТЯК Юрій Прокопович,
Науково-дослідний інститут державного будівництва та місцевого самоврядування Академії правових наук України, директор.
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ України, кафедра проблем управління ОВС, Міністерство внутрішніх справ України (м. Київ).
Захист відбудеться “20” лютого 2004 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “20” січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мошенський О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У період демократичних перетворень суспільного життя, реформування державних інститутів, першочерговим є питання побудови демократичної правової держави. Функціонування останньої передбачає реалізацію принципів, заснованих на визнанні загальнолюдських цінностей, на гідному ставленні до особи, визнанні її пріоритету у взаємовідносинах з державою. Відповідно до ст. 3 Конституції України утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком такої держави, у виконанні якого важлива роль належить правоохоронним органам, зокрема, міліції.
Сучасна практика діяльності міліції свідчить, що вирішальною умовою забезпечення нею належного громадського порядку та громадської безпеки на певній території є, в першу чергу, врахування місцевих особливостей, чітка організація і управління силами і засобами, можливість отримання своєчасної й достовірної інформації про вчинені правопорушення і оперативного реагування на неї. З початком демократизації суспільства, з деполітизацією системи МВС, з наданням більших прав місцевим органам державної влади і самоврядування в ряді регіонів України з’явилися підрозділи міліції, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Поява таких формувань свідчить про реальне забезпечення права територіальних громад на самоврядування, їх можливість самостійно вирішувати питання місцевого значення. Це стосується також можливостей вживати всіх необхідних заходів до підтримання належного громадського порядку на своїй території.
Отже, сучасні уявлення про призначення та характер діяльності міліції вийшли далеко за межі тих шаблонів, які склалися впродовж десятиліть в умовах жорсткого адміністрування. На сучасному етапі розвитку державності в Україні, в умовах зміцнення інституту самоврядування територіальних громад та усвідомленої необхідності перегляду завдань і функцій МВС та його місцевих органів актуальним стало питання про доцільність повсюдного формування підрозділів місцевої міліції, основним напрямком діяльності якої має стати охорона громадського порядку та забезпечення громадської безпеки на регіональному рівні.
Разом з тим наукові дослідження організаційно-правових засад діяльності підрозділів місцевої міліції щодо охорони громадського порядку практично відсутні. Тому дослідження організаційних та правових основ діяльності місцевої міліції, основних форм та методів діяльності підрозділів місцевої міліції щодо охорони громадського порядку має велике як теоретичне, так і практичне значення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Організаційно-правові засади діяльності підрозділів місцевої міліції щодо охорони громадського порядку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок