Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦIАЛЬНА ЦIННIСТЬ МОДУСУ ЗДОРОВ’Я

СОЦIАЛЬНА ЦIННIСТЬ МОДУСУ ЗДОРОВ’Я

Назва:
СОЦIАЛЬНА ЦIННIСТЬ МОДУСУ ЗДОРОВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ IМЕНІ І.І.МЕЧНИКОВА
КОПА ВАДИМ МИХАЙЛОВИЧ
 
УДК 165.744
СОЦIАЛЬНА ЦIННIСТЬ МОДУСУ ЗДОРОВ’Я
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 09.00.03 - соцiальна фiлософiя та фiлософiя iсторiї
А в т о р е ф е р а т
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiлософських наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному морському університеті Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
Черниш Олексій Михайлович,
Одеський національний морський університет, завідувач кафедрою
філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Лазарєв Фелікс Васильович,
Таврійський національний університет ім.В.І.Вернадського,
завідувач кафедрою філософії (м. Сімферополь)
 
кандидат філософських наук,
Кисельова Оксана Олександрівна,
старший науковий співробітник відділу етики та естетики
інституту філософії ім. Г.Сковороди Національної академії наук
України (м. Київ)
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук
України (м. Київ)
Захист відбудеться 18 травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.09 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Новосельського, 64, ауд. 6.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 18 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумченко І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми збереження здоров'я постала з появою першого хворого. Якою була основна система світогляду, такими були і методи лікування, побудови базових принципів способу життя. Природно, зміна світоглядних установок призводила до докорінних змін в життєдіяльності суспільства. Але, модус здоров'я залишався єдиною і неминущою цінністю. Вимога повноцінного здоров’я інваріантна “присутня" в буденній свідомості людини і спонукає до пошуків її втілення в соціальну реальність.
Вгасання і руйнування інститутів сімейно-родового, релігійно-етнічного і культурно-державного виховання не могло не позначитися на добробуті людей, у першу чергу, на їх фізичному стані та здоров'ї. Сьогоднішня ситуація, таким чином, вимагає розвитку принципово нових підходів до комплексного аналізу стану здоров’я населення. Гострота проблеми актуалізується процесами поглиблення ескапізму серед молоді, поширення суїцидів, наркоманії, зневажливого ставлення до свого здоров'я.
В радянській Україні збереження і охорона здоров'я населення були безпосередніми функціями держави: безкоштовна охорона здоров'я, направлення на лікування в санаторії, профілакторії і курорти за державний рахунок, виплата "лікарняних" грошей. Все це певною мірою знімало відповідальність з людини за своє здоров'я і поведінку. Недбале ставлення до свого здоров'я як до суспільної і індивідуальної цінності, неготовність, а часом і небажання нести особисту відповідальність за рівень свого здоров'я - характерна прикмета цього часу. Такий стан можна охарактеризувати як стан асанологічного мислення і аморального ставлення до свого здоров'я.
Парадигма здоров'я, що концептуально визначена ще академіком M.М.Амосовим, припускає: "Щоб стати здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх нічим не можна". Таким чином, як у суспільній свідомості, так і на рівні особистості настав час змінити тип мислення і градацію духовних пріоритетів. Даний тип мислення можна охарактеризувати як аксіологічний, етичний та екологічний.
Численними медико-валеологічними спостереженнями встановлено, що здоров'я залежить від наступних факторів: охорони здоров'я - 10%, спадковості - 20%, екологічної обстановки - 20%, здорового способу життя - 50%.
Таким чином, медицинська наука вважає, що здоровий спосіб життя як система, складається з багатьох взаємозалежних та взаємозамінних елементів, які спираються на принципи культури харчування, руху, емоцій, взаємовідносин, виховання, а не тільки на дотриманні певних технологій оздоровлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦIАЛЬНА ЦIННIСТЬ МОДУСУ ЗДОРОВ’Я

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок