Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАЦІОНАРНИЙ ДУГОВИЙ РОЗРЯД НИЗЬКОГО ТИСКУ У СИСТЕМАХ ПЛАЗМОВОЇ ОБРОБКИ ПОВЕРХОНЬ

Загрузка...

СТАЦІОНАРНИЙ ДУГОВИЙ РОЗРЯД НИЗЬКОГО ТИСКУ У СИСТЕМАХ ПЛАЗМОВОЇ ОБРОБКИ ПОВЕРХОНЬ

Назва:
СТАЦІОНАРНИЙ ДУГОВИЙ РОЗРЯД НИЗЬКОГО ТИСКУ У СИСТЕМАХ ПЛАЗМОВОЇ ОБРОБКИ ПОВЕРХОНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,18 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ХОРОШИХ Володимир Максимович
УДК 537. 525.5
СТАЦІОНАРНИЙ ДУГОВИЙ РОЗРЯД НИЗЬКОГО ТИСКУ У СИСТЕМАХ ПЛАЗМОВОЇ ОБРОБКИ ПОВЕРХОНЬ
01.04.08 - фізика плазми
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут", м. Харків.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, Солошенко Ігор Олександрович, Інститут фізики НАН України, заступник директора;
доктор фізико-математичних наук, професор, Коваль Адольф Григорович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідуючий проблемної лабораторії іонних процесів.
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Войценя Володимир Сергійович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут", начальник лабораторії.
Провідна установа: Науковий фізико-технологічний центр Міносвіти і науки та НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться 05.04.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, читальний зал бібліотеки № 5.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розіслане 02.03.2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З середини 70-х років у технології зміцнення інструментів і в машинобудуванні широко використовуються захисні покриття, осаджені конденсацією речовини з плазмового потоку, що генерується дугою низького тиску (вакуумною дугою), в умовах іонного бомбардування конденсату (спосіб "КІБ"). Зазначений спосіб було розроблено у Національному Науковому Центрі "Харківський фізико-технічний інститут" і надалі одержав широке визнання в усіх індустріальне розвинутих країнах світу. Його переваги обумовлені ефектом генерування дугою низького тиску інтенсивних потоків металевої плазми, що рухається з високою (106 см/с) швидкістю в напрямку від катода до анода. Спосіб дозволяє провадити обробку поверхонь високоенергетичними іонами, що екстрагуються із плазми шляхом подачі на виріб високого (1...3 кВ) негативного потенціалу, який забезпечує ефективне очищення поверхні від забруднень і обумовлює високі адгезіонни властивості покриттів, осаджуванні на очищену таким чином поверхню.
Введення в робочий об'єм хімічно активних газів дозволяє здобувати покриття з таких сполук як карбіди, оксиди і т.п., що мають широкий спектр корисних фізико-механічних властивостей. Висока швидкість хімічних реакцій, що протікають при цьому, обумовлена наявністю в зоні конденсації іонізованих часток металу, а також атомів і молекул газу, активованих у процесі взаємодії з іонами й електронами плазми. Характер взаємодії плазмових потоків із поверхнею і ступінь активації газу в технологічному об'ємі визначається параметрами плазми в установці для одержання покриттів. У цьому зв'язку є очевидним, що прогнозування властивостей конденсатів і, в кінцевому результаті розробка надійно відтворюваних технологічних процесів плазмового оброблення поверхонь, вимагає вивчення явищ, що визначають генерацію й динаміку потоків часток у дуговому розряді низького тиску.
Основний обсяг експериментальних результатів для вакуумної дуги катодного типу що були відомі на початок досліджень, пов'язаних з дисертацією, було отримано при вивченні імпульсних або квазістаціонарних розрядів тривалістю від наносекунд до кількох секунд, що горять у розрядних проміжках довжиною не більш декількох міліметрів.
Що ж до технологічних вакуумно-дугових установок для осадження покриттів, то в них у більшості випадків використовується стаціонарний дуговий розряд, що горить у міжелектродному проміжку великої довжини (10.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: СТАЦІОНАРНИЙ ДУГОВИЙ РОЗРЯД НИЗЬКОГО ТИСКУ У СИСТЕМАХ ПЛАЗМОВОЇ ОБРОБКИ ПОВЕРХОНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок