Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, ПРИРОДА ПРОВІДНОСТІ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ТА СИСТЕМ ДЕЯКИХ s-, p-, d-, f- МЕТАЛІВ

СИНТЕЗ, ПРИРОДА ПРОВІДНОСТІ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ТА СИСТЕМ ДЕЯКИХ s-, p-, d-, f- МЕТАЛІВ

Назва:
СИНТЕЗ, ПРИРОДА ПРОВІДНОСТІ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ТА СИСТЕМ ДЕЯКИХ s-, p-, d-, f- МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,04 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ФІЗИКО - ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В.БОГАТСЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЗІНЧЕНКО ВІКТОР ФЕДОСІЙОВИЧ
УДК 546.123.2:548.55
СИНТЕЗ, ПРИРОДА ПРОВІДНОСТІ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ТА СИСТЕМ ДЕЯКИХ s-, p-, d-, f- МЕТАЛІВ
02.00.01 - неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Одеса - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Фізико-хімічному інституті ім.О.В.Богатського
НАН України
 
Офіційні опоненти : | Доктор хімічних наук, професор
Переш Євген Юлійович,
Ужгородський державний університет ,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Доктор хімічних наук, професор
Андріанов Анатолій Михайлович,
Фізико-хімічний інстітут ім О.В. Богатського НАН України,
головний науковий співробітник
Доктор хімічних наук
старший науковий співробітник
Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників
НАН України ,
провідний науковий співробітник,
Провідна установа: | Київський національний університет ім.Тараса Шевченка , кафедра неорганічної хімії
Захист відбудеться "5" жовтня 1999р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.01 при Фізико-хімічному інституті ім.О.В.Богатського НАН України, 270080 м.Одеса, Люстдорфська дорога, 86
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім.О.В. Богатського НАН України
270080, м.Одеса, Люстдорфська дорога, 86
Автореферат розіслано "19 " серпня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Назаренко Н. О
.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Халькогеніди металів тривалий час привертають до себе увагу дослідників, оскільки вони складають сировинну базу кольорової металургії. Останнім часом халькогенідами металів зацікавилися у зв’язку із розробкою хімічних джерел або перетворювачів з високими питомими параметрами. Ще однією галуззю, розвиток якої є неможливим електричної енергії без застосування халькогенідів металів, є напівпровідникова техніка, оскільки деякі з зазначених сполук виявили високу фоточутливість, а також явища перемикання та пам’яті. Халькогеніди металів знайшли застосування як базові матеріали для інфрачервоної оптики, особливо тієї, що працює у далекому ІЧ діапазоні.
У той же час властивості халькогенідів металів, особливо складних, вивчені недостатньо або однобічно. Так, якщо діаграми стану або фазові рівноваги у трьохкомпонентних халькогенідних системах останнім часом досить інтенсивно вивчаються, цього не можна сказати про їх термодинамічні властивості.
Обмеженним є коло методів синтезу як простих, так і складних халькогенідів, хоча останнім часом досить інтенсивно розпочалися роботи з саморозповсюджуваного високотемпературного синтезу (СВС методу). Між тим сучасна техніка вимагає матеріалів з високими параметрами, що ставить на порядок денний розробку нових та вдосконалення існуючих методів синтезу.
Хоча багато халькогенідних матеріалів отримують крізь розтоплений стан, властивості халькогенідів, особливо складних, у зазначеному стані майже не вивчені. Як з’ясувалося зовсім недавно, розтопи халькогенідів виявляють незвичайні електроміграційні та електрохімічні властивості, які певним чином пов’язані зі складом халькогеніда і типом діаграми стану системи. Між тим, загальний характер такого взаємозв’язку у халькогенідних системах досі залишався нез’ясованим, хоча певні дослідження у цьому напрямку проводилися.
Дані з оптичних властивостей (ширина області прозорості, показники заломлення, коефіцієнт поглинання) навіть для застосовуваних оптичних матеріалів на базі простих халькогенідів є контраверсійними, не кажучи про складні халькогеніди металів. Нерозробленими залишаються питання про взаємозв’язок між оптичними властивостями складних халькогенідів, з одного боку, та характером хімічної взаємодії між компонентами - з іншого. Роз’єднаними залишаються дослідження електричних, оптичних і термодинамічних властивостей халькогенідів металів. Тому вельми актуальними є розробка методів синтезу та всебічне вивчення високочистих халькогенідів металів, які могли б становити базу для створення нових матеріалів для електроніки та інфрачервоної оптики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: СИНТЕЗ, ПРИРОДА ПРОВІДНОСТІ І ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДІВ ТА СИСТЕМ ДЕЯКИХ s-, p-, d-, f- МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок