Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування наноструктури ТА МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ в -ЗАЛІЗІ пІД ЧАС інтенсивнОЇ пластичнОЇ деформації тертям

формування наноструктури ТА МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ в -ЗАЛІЗІ пІД ЧАС інтенсивнОЇ пластичнОЇ деформації тертям

Назва:
формування наноструктури ТА МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ в -ЗАЛІЗІ пІД ЧАС інтенсивнОЇ пластичнОЇ деформації тертям
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,02 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
ЮРКОВА Олександра Іванівна
УДК 669–175.2:539.4.015
формування наноструктури ТА МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ в -ЗАЛІЗІ пІД ЧАС інтенсивнОЇ пластичнОЇ деформації тертям
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики металів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: | доктор технічних наук, професор
БІлоцЬкий Олексій  ВасильОвИч 
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», професор кафедри фізики металів
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
член-кореспондент НАН України
Красовський Арнольд Янович,
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України, головний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
лауреат Державної премії УРСР
МЄшков Юрій Якович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
головний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, с.н.с.
РЕВО СЕРГІЙ ЛУКИЧ,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка завідувач НДЛ «Фізика металів та кераміки»
Захист відбудеться « 27 » лютого 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий «22 » січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 Н.П. Коржова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливе місце серед нових матеріалів займають матеріали, одержані при високоенергетичних діях інтенсивною пластичною деформацією (ІПД), що викликають подрібнення зеренної структури до нанорозмірів. Інтерес вчених до вивчення будови і властивостей цих матеріалів пов'язаний з можливістю реалізації високого рівня фізико-хімічних і механічних властивостей, отже, і потенційно високих експлуатаційних характеристик матеріалів в наноструктурному стані.
Застосування методів об'ємної ІПД під високим тиском дозволяє одержувати зразки з ультрадрібнозернистою (УДЗ) структурою, що має висококутові границі зерен деформаційного походження. Процеси повернення, що відбуваються при нагріванні в процесі обробки ІПД, перешкоджають диспергуванню зеренної структури до розмірів менше 150-300 нм. Формування нанорозмірних зерен з висококутовими границями відбувається при крученні під високим тиском та поверхневою ІПД (розмелювання в кульовому млині, обробкою шротом, тертям, високошвидкісним свердленням, силовим різанням). Ці методи базуються на фізичних явищах, що відбуваються при високоенергетичних механічних діях на матеріал. Особливість такої обробки полягає в тому, що поверхневі шари крупнозернистого матеріалу при високоенергетичній механічній дії подрібнюються до наноструктурного стану без зміни фазового складу.
Умови отримання наноматеріалів методами ІПД сприяють утворенню нерівноважного стану з дрібнодисперсною структурою. Відомо, що в таких структурах відбувається аномальний дифузійний масоперенос, змінюється взаємна розчинність компонентів. З аналізу літератури виходить, що у світовій практиці проблема диспергування зеренної структури в процесі ІПД з одночасною дифузією атомів впровадження раніше не формулювалася і навіть завдання таке не ставилось, хоча її рішення має велике значення для ефективного регулювання хімічного і фазового складу, уповільнення процесів повернення і рекристалізації і, як наслідок, посилення схильності матеріалу до подрібнення і збереження ультрадисперсної структури. Диспергування зеренної структури в умовах поверхневої ІПД повинне мати істотні відмінності від об'ємної ІПД, які пов’язані з дифузією елементів з навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: формування наноструктури ТА МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ в -ЗАЛІЗІ пІД ЧАС інтенсивнОЇ пластичнОЇ деформації тертям

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок