Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ ЕФЕКТИВНИХ РІШЕНЬ ОФІЦЕРАМИ ДПС УКРАЇНИ В НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЯХ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ ЕФЕКТИВНИХ РІШЕНЬ ОФІЦЕРАМИ ДПС УКРАЇНИ В НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЯХ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ ЕФЕКТИВНИХ РІШЕНЬ ОФІЦЕРАМИ ДПС УКРАЇНИ В НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
СЦІБОРОВСЬКИЙ Олександр Антонович
УДК 159.95:355.23 (477)
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПРИЙНЯТТЯ ЕФЕКТИВНИХ РІШЕНЬ ОФІЦЕРАМИ ДПС УКРАЇНИ
В НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЯХ
Спеціальність: 19.00.09 – психологія діяльності в особливих умовах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник – кандидат психологічних наук
Карпілянський Дмитро Анатолійович,
Адміністрація Державної прикордонної служби України,
Управління виховної роботи, заступник
начальника управління.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Тімченко Олександр Володимирович, Національний університет внутрішніх справ України, кафедра прикладної психології, професор кафедри, м. Харків;
кандидат психологічних наук Гундерук Людмила Миколаївна, Хмельницький економічний університет, кафедра українознавства і культури, доцент кафедри, м. Хмельницький.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія вікової фізіології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2005 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К70.705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано “ 4 ” травня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук В.В. Журавльов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складність завдань, виконуваних Державною прикордонною служби України (ДПСУ), що створюють умови підвищеного ризику для особового складу, висувають як найважливіше завдання прийняття ефективних управлінських рішень командирами різних ступенів. Нині, згідно з даними соціально-психологічних досліджень, отриманими Науково-аналітичним центром ДПСУ, близько 30рішень, прийнятих офіцерами частин і підрозділів у стандартних і до 87у нестандартних ситуаціях є недостатньо ефективними, тоді як в умовах реального виконання оперативно-службових завдань частка нестандартних ситуацій складає 80-85від їхньої загальної кількості.
Підвищена складність і невизначеність умов здійснення управлінської діяльності офіцерами частин і підрозділів ДПСУ, особлива роль прийняття рішення у процесі управлінської діяльності, збільшення кількості нестандартних ситуацій у діяльності офіцерів-керівників різного рівня ускладнює традиційні, типові процеси опису, нормування і реалізації рішень. У багатьох випадках офіцери змушені діяти не стільки відповідно до готових норм, правил і рекомендацій, скільки на основі власного компетентного, творчого і вільного вибору. Саме тому існує нагальна потреба військової науки і практики у з'ясуванні психологічної сутності управлінського рішення. Якісні зміни у психології діяльності в особливих умовах, де на даний час йде процес уточнення методологічних позицій, пошук перспективних напрямків, залучення досвіду світових психологічних шкіл потребують особливої достовірності у методологічній базі, на якій ґрунтується військова психологія, а також опори військово-психологічних досліджень на достовірний емпіричний матеріал. У зв'язку з цим вивчення психологічних особливостей управлінської діяльності офіцерів і, зокрема, процесу прийняття рішення вимагає серйозного поглибленого аналізу, у тому числі і на рівні дисертаційного дослідження.
Військово-психологічні знання потребують насичення надійними методичними, інструментальними засобами для удосконалення процесів здійснення офіцерами управлінської діяльності. Об'єктивація наукових даних про психічні процеси, що відбуваються при прийнятті рішень, є важливою умовою вивіреності і дієвості наукових рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності управлінської діяльності у військах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ ЕФЕКТИВНИХ РІШЕНЬ ОФІЦЕРАМИ ДПС УКРАЇНИ В НЕСТАНДАРТНИХ СИТУАЦІЯХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок